logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Lk 10, 21-24
Ježiš v tej hodine zaplesal v Duchu Svätom a povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo. Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“ Potom sa obrátil osobitne k učeníkom a povedal: „Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy. Lebo hovorím vám: Mnohí proroci a králi chceli vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.“
ZAMYSLENIE: Klub VIP?
na 5. decembra 2017
o. Pavol Burda
zdroj foto: Flickr.com
Dni, ktoré prežívame, sú ochutené radosťou. Zajtra je sviatok asi najobľúbenejšieho svätca. O pár dní zas radosť z počatia Panny Márie. No a najmä už zovšadiaľ cítiť sviatky Narodenia Pána. Veľa tajomstiev, ktoré dnes už poznáme. Apoštoli o ničom z tohto ešte ani netušili. Ktovie, či si vôbec uvedomovali, v akom veľkom príbehu sa ocitli, keď prijali Ježišovo pozvanie.
Výnimočnosť apoštolov však neznamená, že sa stali klubom VIP - uzavretou spoločnosťou. Je to práve naopak. Majú šťastie, pretože Ježišovo posolstvo ponesú ďalej. Vždy som fascinovaný tým, ako si Boží Syn vybral svoju partiu. Do tejto družiny patríme všetci, ktorí sme v neho uverili. Máš rovnaké šťastie ako oni. (Ba možno aj väčšie /Jn 20,29/.) Skrze vieru v Krista Spasiteľa a krst si sa stal aj ty apoštolom. A tak tieto krásne slová dnes Ježiš adresuje tebe. Máš šťastie. No tvoje šťastie nespočíva vo vylihovaní na pohovke s „klubovou kartičkou“ vo vrecku. Pre toto ťa Pán nepovolal.
Máš šťastie, ktoré nemajú tí, čo žijú bez nádeje. Pán ťa chce každý deň vyučovať, dotýkať sa tvojho života a dôverovať v tvoj apoštolát. Máš šťastie, že môžeš niesť nielen meno „kresťan“, no najmä Krista samého.
Tvoje šťastie nespočíva vo vylihovaní na pohovke s „klubovou kartičkou“ vo vrecku.
(Pavol Burda)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 176 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Do akého klubu chcem patriť/kam chcem zapadnúť?
Čo som urobil dnes pre šírenie Ježišovho posolstva?
Ďakoval som Pánovi za dar viery?
{ TIP PRE TEBA }
Poďakujem sa Bohu za to, že ho môžem poznať.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac