logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mt 7, 21. 24-27
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach. A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale. A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“
ZAMYSLENIE: Na tvojich pleciach je základ môjho domu
na 7. decembra 2017
Tomáš Jellúš SJ
zdroj foto: Flickr.com
Kto sa vyzná v architektúre vie, že pri stavaní domu sú najdôležitejšie základy. Veď čo z toho, keby bol prekrásny, luxusný a priestranný, ak by sa do týždňa zrútil. Človek je podobne krásny, hodnotný a veľkolepý – ale tiež potrebuje pevné základy, na ktorých je postavený jeho zmysel života. Tým základom je láska. Láska, ktorá vychádza z Boha a rozlieva sa cez našich drahých a priateľov až na nás.
V našom živote máme dobrých ľudí a dobrého Boha, na ktorých pleciach spočíva základ nášho duchovného domova. Buďme vďační za ľudí, ktorých nám Boh posiela do cesty a ktorí sú pre nás tým základom, ktorý dodáva nášmu životu energiu. V istom zmysle je to veľká zodpovednosť, ak zohrávame v živote druhého človeka pevnú istotu domova lásky, aby sme ho nezradili a nestriasli zo svojich pliec. Boh nás nikdy nezradí. Na jeho podporu sa môžeme vždy spoľahnúť. A on očakáva od nás, že podobne ako on budeme ponúkať svoje plecia ako pevný bod opory pre naše okolie. Základ domu nášho života spočíva na láske a na vzťahoch.
Veľká je dôstojnosť človeka. Preto si každý človek zaslúži mať pevné základy v živote, na ktorých je postavený jeho život. Hodnoty lásky, pokoja, radosti a priateľstva.
(Tomáš Jellúš SJ)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 194 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Ktoré pozitívne základy môjho života sú pre mňa oporou?
Ktorým ľuďom vďačím za pocit bezpečia, istoty a lásky?
Sú moje plecia prázdne? Alebo zaťažené starostlivosťou o blaho blížneho?
{ TIP PRE TEBA }
Preskúmam základy, na ktorých je postavený hrad môjho života.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac