logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mt 3, 13-17
Ježiš prišiel z Galiley k Jordánu za Jánom, aby sa mu dal pokrstiť. Ale Ján mu odporoval a hovoril: „Ja by som sa mal dať tebe pokrstiť, a ty prichádzaš ku mne?“ Ježiš mu však povedal: „Len to nechaj, lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé.“ Potom mu už neodporoval. Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vystúpil z vody. Vtom sa mu otvorilo nebo a on videl Božieho Ducha, ktorý ako holubica zostupoval a prichádzal nad neho. A z neba zaznel hlas: „Toto je môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie.“
ZAMYSLENIE: Dôverujem ti, že to zvládneš
na 8. januára 2017
Tomáš Jellúš SJ
zdroj foto: Flickr.com
Nie vždy máme odvahu ísť za tým, čo napĺňa naše srdce. Naplnia nás starosti, obavy, strachy. A vtedy potrebujeme milovanú osobu, ktorá nám povie – len to nechaj. Som tu pre teba. Ja ti verím. Dokážeš to. Zvládneš to. Ján nemá odvahu pokrstiť Ježiša a on mu vraví – len to nechaj, lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé. Ježiš bol človekom lásky. Dodáva odvahu, sily a útechu pre svojich priateľov a dokonca aj nepriateľov. Ustráchaný Ján Krstiteľ nakoniec obavy zahodí a Ježiša pokrstí. Možno aj my sme pred veľkým rozhodným krokom a nemáme odvahu vykročiť. Aj nám Ježiš dôverne hovorí do ucha – neboj sa, som tu s tebou. Len to nechaj. Zahoď obavy. Zahoď neistotu. Zahoď smútok. Som tu predsa ja a ja ti naplno dôverujem. Zvládneš to.
Nik nám nevie dodať toľko odvahy, sily a radosti, ako človek, ktorý nás miluje. Aj ťažké úlohy sa zrazu zdajú veľmi ľahké. Ján Krstiteľ má strach pred najvážnejším krokom vo svojom živote – pokrstiť Mesiáša. Ale Ježiš mu dodáva sily – len to nechaj. Ideš. Nech aj nám Boh dopraje mnoho ľudí lásky, ktorí budú stáť pri nás a dodávať nám odvahy. Ktorí nebudú z nás život vyciciavať, ale ho štedro zdieľať. Nepotrebujeme „ciciakov“ – potrebujeme ľudí lásky, ktorí nás posunú dopredu.
(Tomáš Jellúš SJ)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 232 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Mám blízkych, ktorí mi dôverujú?
Viem dodať silu človeku, ktorý sa bojí vykročiť?
Kde a kedy som zažil Božiu podpornú ruku?
{ TIP PRE TEBA }
Nenechám sa udupať pochybnosťami. Budem veriť druhým, ak mi s láskou poriadia – máš na to. Choď. Choď a zapáľ svet.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
16.01.2017 18:21
Katarína
Už keď človek cíti, že musí vykročiť, už vtedy je to jasný signál jeho výhry. Už len zavrieť oči a nechať sa niesť na krídlach anjelov. Nech je to čokoľvek, sme vyslaní správnym smerom, nemáme sa čoho báť. Nie vždy druhí poradia správne. Treba počúvať seba,svojho anjela, začať si plniť svoje sny, nie sny druhých. Keď vykročíme za svojou originalitou, budeme odmenení. Hlavne tým, že budeme šťastní.
Tomáš Jellúš SJ
Mile :)
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac