logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mk 7, 24-30
Ježiš vstal a odišiel do končín Týru a Sidonu. Vošiel do jedného domu, lebo nechcel, aby niekto o ňom vedel, ale nemohol sa utajiť. Lebo len čo sa o ňom dopočula istá žena, ktorej dcéra bola posadnutá nečistým duchom, prišla a hodila sa mu k nohám.
Žena bola Grékyňa, rodom Sýrofeničanka. A prosila ho, aby vyhnal zlého ducha z jej dcéry.
On jej povedal: „Nechaj, nech sa najprv nasýtia deti, lebo nie je dobré vziať chlieb deťom a hodiť ho šteňatám.“
Ale ona mu odvetila: „Pane, aj šteňatá jedia pod stolom odrobinky po deťoch.“
On jej povedal: „Pre tieto slová choď, zlý duch vyšiel z tvojej dcéry.“
A keď prišla domov, našla dievča ležať na posteli; a zlý duch bol preč.
ZAMYSLENIE: I cudzinec môže uzdraviť
na 9. februára 2017
Félix Mária OFM
zdroj foto: Flickr.com
V poslednom období sa toho na našom malom Slovensku popísalo a pohovorilo o utečencoch a tých "cudzích". Bojíme sa ich a nechceme ich tu. Lebo nie sú takí, akí sme my. Lebo my sme tí "lepší" - sme katolíci. Oni sú moslimovia. A chcú nás zmeniť. Niekedy si tak myslím, že kiežby nás zmenili - ale k tomu, aby sme úprimnejšie verili v Boha a jeho evanjelium. Aby sme boli skutočne ľuďmi viery a lásky. Aby sme milovali Boha nadovšetko a svojho blížneho ako seba samého.
Prečo takáto úvaha v dnešný deň? Lebo dnes prichádza Ježiš do "pohanského" kraja. Prichádza a utajuje sa. Vníma, že to môže byť pre neho nebezpečné byť v tomto kraji, lebo je inej viery, inej národnosti. Je "sused", ktorý je neprijateľný. Napriek tomu, "tajné" služby odhalia jeho prítomnosť a totožnosť a prichádza žena, bežná občianka toho kraja, a žiada ho o niečo nemysliteľné. Chce vziať "chlieb deťom" a dať do "šteňatám". Dôveruje Ježišovi, že bude štedrý aj k nej. Aspoň niečo, aspoň trošku. To je viera. Nechce veľa, stačí jej málo, ktoré postačí k uzdraveniu. Požiadavka malého množstva s veľkým množstvom jej viery.
Choď, - už sú to nie slová odvrhnutia "choď preč, daj mi pokoj", ale sú to slová - "choď a nájdi pokoj"... prijal som ťa. Láska porazila zlého ducha.
Choď, - už sú to nie slová odvrhnutia "choď preč, daj mi pokoj", ale sú to slová - "choď a nájdi pokoj"... prijal som ťa. Láska porazila zlého ducha.
(Félix Mária OFM)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 216 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Prijímaš svojich susedov?
Ako hľadíš na tých "od vedľa" - sú iba tvojimi nepriateľmi?
Vieš sa podeliť o svoju vieru?
{ TIP PRE TEBA }
Prejav milosrdenstvo svojim susedom.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
09.02.2017 18:10
biely_pav
lenže oni nechcu omrvinky ,tieto šteňatá chcú chlieb aj omrvinky a deti chcu pozabíjať a zotročiť :-( a s tým Pán Ježiš nesúhlasil . goo.gl/nztDvv
Félix Mária OFM
Pokoj a dobro Dakujem vam za vasu reakciu. Som rad, ze za cely den bola iba tato jedna. Chapem vas strach. Ale chcem vas uistit, ze vsetci urcitevnie. A toto treba vediet rozlisit. Z vasej reakcie citim, akoby sem prichadzala poloprofesionalna armada v utajeni. Preto k zaveru, len dve vety: .kto z vas je bez hriechu, nech prvy hodi kamenom... ..a ked najdete utecenca (ak ho tu najdete, lebo sa nam vyhybaju) a budete vidiet ze mu ide o to co spominate zavolajte policiu. Len budte opatrny, krive svedectvo je zavazny hriech. Pozehnany cas +
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac