logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Lk 16, 9-15
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Robte si priateľov z nespravodlivej mamony, aby vás, až sa pominie, prijali do večných príbytkov.
Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom, a kto je nepoctivý v malom, je nepoctivý aj vo veľkom.
Ak ste teda neboli verní v nespravodlivej mamone, kto vám zverí pravé bohatstvo? A ak ste neboli verní v cudzom, kto vám dá, čo je vaše?
Nijaký sluha nemôže slúžiť dvom pánom; pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať.
Nemôžete slúžiť aj Bohu aj mamone.“
Toto všetko počúvali aj farizeji, ktorí mali radi peniaze, a posmievali sa mu. Preto im povedal: „Vy sa robíte pred ľuďmi spravodlivými, ale Boh pozná vaše srdcia, lebo čo je u ľudí vznešené, pred Bohom je ohavné.“
ZAMYSLENIE: Poctivosť, vernosť a spravodlivosť
na 11. novembra 2017
Ján Holubčík SDB
zdroj foto: Flickr.com
Istý bohatý človek sa rozhodol investovať svoje peniaze do stavby domu. Zveril ju svojmu manažérovi s pevným presvedčením, že on sa už o všetko postará. Manažér sa pustil do práce. Všetko perfektne naplánoval, zorganizoval a začal všetky potrebné práce. Po čase si uvedomil, že by mohol nakupovať omnoho lacnejší materiál a ušetrené peniaze by si dával do svojej peňaženky. A tak aj začal. Nakupoval druhotriedny, ten najhorší materiál a čo mu ostalo, si vložil do vačku. Základy boli z toho najhoršieho cementu a štrku. Na múry kúpil rozpadávajúcu sa tehlu. Stavba rýchlo napredovala a on rýchlo bohatol. Po krátkom čase už dokončieval posledné finálne práce. Dom vyzeral zvonku nádherne. Ľudia ho obdivovali a závideli majiteľovi. Iba manažér vedel, že o pár mesiacov začnú múry praskať a dom sa bude postupne rozsýpať. Onedlho už manažér volal majiteľovi, že si môže prísť pozrieť nový dom a prevziať kľúče. Majiteľ bol nadšený. Cítil voči manažérovi veľkú vďačnosť za taký kus roboty. Preto sa rozhodol, že mu ako vďaku ten dom daruje.
Ježiš nás pozýva v dnešnom evanjeliu k vernosti a spravodlivosti v malom a v cudzom. Až potom budeme schopní zodpovednosti v pravom bohatstve. Mali by sme sa učiť konať každú prácu a službu zodpovedne. Ak si vážime našich blížnych, tak by sme mali byť voči nim spravodliví. Potom nám Pán zverí aj väčšie veci.
Preukazujte spravodlivosť blížnemu – to môžete urobiť, či ho milujete, alebo nemilujete.
(John Ruskin )
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 158 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Si verný aj v maličkostiach?
Robíš aj malú nenápadnú prácu zodpovedne?
Si ochotný nezištne pracovať aj pre Božie kráľovstvo?
{ TIP PRE TEBA }
V dnešnú sobotu sa snaž robiť všetku prácu zodpovedne.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac