logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mt 17, 14-20
K Ježišovi pristúpil istý človek, padol pred ním na kolená a hovoril: „Pane, zmiluj sa nad mojím synom: je námesačný a veľmi trpí, lebo často padne do ohňa a často do vody. Priviedol som ho k tvojim učeníkom, no nemohli ho uzdraviť.“
Ježiš povedal: „Neveriace a skazené pokolenie, dokiaľ budem s vami? Dokedy vás mám ešte trpieť? Priveďte ho sem ku mne.“ Ježiš zlému duchu pohrozil, ten z neho vyšiel a chlapec bol od tej hodiny zdravý.
Keď boli učeníci s Ježišom sami, pristúpili k nemu a spýtali sa ho: „Prečo sme ho nemohli vyhnať my?“
On im povedal: „Pre svoju malú vieru. Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: ‚Prejdi odtiaľto ta!‘ prejde. A nič vám nebude nemožné.“
ZAMYSLENIE: Nemohli ho uzdraviť
na 12. augusta 2017
Ján Holubčík SDB
zdroj foto: Flickr.com
V poslednej dobe sú veľmi populárne modlitby za uzdravenia. Veľa ľudí cestuje do Poľska, do Žiliny, do Petržalky a na mnohé iné miesta, kde sú kňazi, ktorí sa modlia tieto modlitby. Pamätám si, že po revolúcii k nám chodievali mnohí zázrační uzdravovatelia aj zo zahraničia. A aj teraz. Dokonca až z ďalekej Indie. Stretám sa s rôznymi postojmi k tomuto javu. Od obdivu až po výsmech. Dnešné evanjelium vo mne vyprovokovalo otázku: „Prečo sa dnes tak málo stretávame so zázrakmi a uzdraveniami, aké robil Ježiš alebo ako sa môžeme dočítať v knihe Skutkov apoštolov?“ Kniha Skutkov je plná zázrakov, ktoré robili Ježišovi nasledovníci. Dnes? Veľmi zriedkavo sme svedkami nejakých zázrakov a uzdravení. A keď, tak im neveríme, alebo sa z nich smejeme. V knihe Skutkov apoštolov sa môžeme dočítať dokonca o vzkriesení. Peter v meste Joppe vzkriesil ženu. (Sk 9, 36-43) Pavol vzkriesil mŕtveho v Troade. (Sk 20, 7-12) Nepovedal by nám Ježiš dnes to isté, čo učeníkom v dnešnom evanjeliu? Nemáme aj my malú vieru a preto nie sme schopní robiť zázraky? Nie sme neveriace a skazené pokolenie?
Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: ‚Prejdi odtiaľto ta!‘ prejde. A nič vám nebude nemožné.
(Ježiš Kristus)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 150 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Modlíš sa za uzdravenie tých, ktorí to potrebujú?
Aká je tvoja viera?
Bol si už svedkom zázračného uzdravenia?
{ TIP PRE TEBA }
Pomodli sa dnes za uzdravenie niekoho, kto to potrebuje.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
12.08.2017 19:52
Gabriel
Otázku "Nemohli ho uzdraviť" som riešl tu: https://christ-net.sk/node/3363 . Zdá sa,že schopnosť spolupracovať s Božou mocou súvisí s ochotou prijať zodpovednosť-aj za hriech zanedbávania dobrého(= moci danej Bohom) namiesto obkecávania-zdôvodnenia absencie Božej moci. Kto,ako a podľa čoho objektívne rozlíši pravé teologické argumenty od účelového obkecávania a povie to nahlas aj tým, ktorí boli opustení tými, ktorí Božiu moc zanedbali? Prečo v Cirkvi nevidno, že by z toho niekto robil pokánie?
Ján Holubčík SDB
Dobrý deň, reagujem až tak neskoro, lebo som bol mimo netu. Čítal som vaše zamyslenie na christ-nete. Vidím, že Vám netreba nič vysvetľovať a plne vami súhlasím. Žiaľ so zanedbávaním dobrého sa stretám veľmi často a ľudia naozaj nerobia z toho pokánie.
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Tomáš Jellúš SJ
viac
ŠTVRTOK
Félix Mária OFM
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac