logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mt 5, 17-19
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.
Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.
Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.“
ZAMYSLENIE: V mojom srdci máš prvú stoličku
na 14. júna 2017
Tomáš Jellúš SJ
zdroj foto: Flickr.com
V nebeskom kráľovstve najmenší, veľký... Aj Ježiš teda rozlišuje veľkosť, alebo malosť človeka. Kde by zaradil mňa? Musíme si uvedomiť, že pre Ježiša sme veľmi cenní, a naše miesto v jeho srdci nemá konkurenciu. Choroba dnešnej spoločnosti, ktorá prahne po dokonalosti, je, že zahnala nášho ducha až do suterénu a máme o sebe slabú mienku. Treba si nájsť čas a v tichu zachytiť melódiu lásky, ktorú o nás Ježiš spieva, kde oceňuje naše prednosti. Ak už nájdeme lásku, alebo priateľstvo bojíme sa, ako dlho vydrží tento nový krásny vzťah. U Boha máme miesto isté. Našiel si nás a naše miesto v jeho srdci a v nebeskom kráľovstve je veľké. Nemusíme sa stresovať a obávať sa, či si zachováme túto dôležitú veľkosť, lebo Ježiš kráča životom spolu s nami a stará sa, aby plameň lásky, ktorý zapálil v našom srdci, nikdy nevyhasol. Ak majú naši priatelia svadbu, trochu sa obávame, či na nás nezabudnú a pozvú nás, či máme u nich stoličku. Na nebeskej svadbe nielenže máme stoličku, ale Ježiš hovorí o prvej stoličke. Sme pre neho priorita. A nikdy tomu nebude inak.
Človek sa snaží vyniknúť, hľadá oblasť, kde by bol veľký. Ježiš nás uisťuje, že v tom najdôležitejšom – a to, ako veľkí sme pre nebeské kráľovstvo, lásku a vzťahy, sme veľkí. A veľkosť tohto miesta nemôže nič ohroziť, lebo náš sprevádza životom a chráni naše nohy pred pádom.
(Tomáš Jellúš SJ)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 201 ľudí.
POĎ NA HLBINU
V Božích očiach som veľká, veľký. Ako byť hodný tohto vyznamenania?
Čo znamená byť veľkou, veľkým v nebeskom kráľovstve?
A aký som vo svojich vlastných očiach? Nepodceňujem sa príliš?
{ TIP PRE TEBA }
Pozriem sa na seba cez oči, srdce toho, kto ma miluje.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac