logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mt 10, 24-33
Ježiš povedal svojim apoštolom: Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!
Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech. Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.
Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov.
Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“
ZAMYSLENIE: Dobro alebo zlo?
na 15. júla 2017
Ján Holubčík SDB
zdroj foto: Flickr.com
Tak ako prvý žalm hovorí o ceste dobra a zla, tak aj dnešné evanjelium nám ponúka dva protikladné postoje. Prvý je postoj toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle a druhý Toho, ktorý má všetky naše vlasy na hlave spočítané. Ten prvý – diabol je klamár a ničiteľ našej duše a nášho tela. Človek, ktorý sa rozhodne pre neho, pre zlo, prechádza postupne zo života do smrti.
Diabol je skutočný ničiteľ nášho telesného a duchovného života. Ľudia, ktorí si ho vyvolili končia ako trosky. Je to cesta klamlivého šťastia. Je to cesta bolesti, utrpenia, nezmyslu a smrti. Ten druhý je dobrý Boh, ktorý má náš život pevne v rukách. Ten, ktorý má všetky naše vlasy spočítané. Ten, ktorému môžeme absolútne dôverovať.
Pre neho sme cennejší ako mnoho vrabcov. On je ten, ktorý nás pozná lepšie ako my sami seba poznáme. On nás miluje viac ako milujeme my sami seba. Je na každom jednom z nás, pre koho sa rozhodneme. Už teraz kráčame na jednej z týchto dvoch ciest. Na ktorej si?
Múdry človek kráča po ceste Dobra.
(Ján Holubčík)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 133 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Kráčaš po ceste Dobra alebo zla?
Veríš v existenciu diabla?
Dokážeš ísť proti prúdu a kráčať po ceste Dobra?
{ TIP PRE TEBA }
Nájdi si dnes čas na 10 minútové spytovanie svedomia.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
16.07.2017 22:16
Aurelia
Požehnaný večer vám prajem. Pri dnešnom Evanjeliu som si spomenula na jeden krásny okamih, ktorý v praxi ukazuje, že to, čo je v ňom napísané, sa skutočne v živote deje. Ján Valko, slovenský Majster Európy v behu na 200 m do 23 rokov verejne vyznal Krista pred očami sveta. Kristus ukázal svoju silu a verejne ho za to odmenil - zlatou medailou. Nie je to jasný dôkaz dnešného Evanjelia v súčasnom živote? Úžasné, nádherné, povzbudzujúce. Ďakujem za dnešné SLOVO.
Ján Holubčík SDB
Amen. To je naozaj úžasné!
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac