logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Jn 15, 1-8
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia.
Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne.
Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť. Ak niekto neostane vo mne, vyhodia ho von ako ratolesť a uschne. Potom ich pozbierajú, hodia ich do ohňa a zhoria. Ak ostanete vo mne a moje slová ostanú vo vás, proste, o čo chcete, a splní sa vám to.
Môj Otec je oslávený tým, že prinášate veľa ovocia a stanete sa mojimi učeníkmi.“
ZAMYSLENIE: Ste čistí
na 17. mája 2017
Tomáš Jellúš SJ
zdroj foto: flickr.com
Nielen ľudské telo potrebuje každý deň dobre papať. Aj ľudský duch na svoje fungovanie nutne potrebuje energiu vo forme milých krásnych pochvalných slov na svoju adresu, aby vedel, že je milovaný a mohol tak normálne a zdravo žiť. V partnerských a priateľských vzťahoch polovička potrebuje cítiť že ju má rád a potrebuje to aj reálne počuť, prečo je výnimočná, najlepšia a najcennejšia.
Ježiš nás dnes tiež všetkých krásne pochválil. Vy ste čistí. Slovo čistota v biblickom význame zahrňuje a obsahuje asi všetky milé pochvalné slová dokopy. Mylne sa čistote pripisuje len čnosť sexuálnej triezvosti, čo by škaredo naznačovalo akoby sexualita bolo niečo špinavé, hoci tomu tak vôbec nie je, naopak je to krásny dar od Boha pre nás na vyjadrenie lásky.
Čistota v biblickom zmysle ukazuje na človeka, ktorý má pohľad lásky a vie byť láskavý, dobrý a priateľský voči druhým, voči Bohu a voči sebe. Je to najkrajší prejav pochvaly, aký nám Ježiš mohol zanechať. Znamená to, že dôveruje a verí tomu, že naše srdce je dobré a že sa v ňom skrývajú úžasné veci.
Každý človek si zaslúži pochvalu. Každý z nás je hodný milých a krásnych slov. Ježiš nás dnes chváli. Ste čistí.
(Tomáš Jelluš)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 206 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Viem prijať pochvalu?
Dokážem druhých štedro pochváliť?
Načúvam pochvalným slovám Boha na moju adresu pri večernom spytovaní svedomia?
{ TIP PRE TEBA }
Nech mi dnešná Ježišova pochvala na moju adresu dodáva silu a radosť kedykoľvek by som mala, mal myšlienky menejcennosti.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
18.05.2017 21:40
Lea
Mily Tomas, vdaka za slova povzbudenia, rada ich citam, stale nutia cloveka zamysliet sa nad sebou a uvedomit si, co vsetko ma. Aj ked obcas pridu aj tie chvile menejcennosti... Vela radosti pri pisani dalsich zamysleni :-)
Tomáš Jellúš SJ
Si velmi zlata :) Zahod menejcennost ved Boh ta ma rad a ludia okolo teba tiez, takze si poklad :)
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac