logo
konto fb rss email
INZERCIA
INZERCIA
Lk 21, 12-19
Ježiš povedal svojim učeníkom: „Položia na vás ruky a budú vás prenasledovať, vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno. To sa vám stane, aby ste vydali svedectvo.
Zaumieňte si teda, že nebudete dopredu premýšľať, ako sa brániť, lebo ja vám dám výrečnosť a múdrosť, ktorej nebudú môcť všetci vaši protivníci odolať ani protirečiť.
Budú vás zrádzať aj rodičia, bratia, príbuzní a priatelia a niektorých z vás pripravia o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale ani vlas sa vám z hlavy nestratí. Ak vytrváte, zachováte si život.“
ZAMYSLENIE: Prenasledujem ťa z lásky
na 29. novembra 2017
Tomáš Jellúš SJ
zdroj foto: Flickr.com
Aké ťažké evanjelium o prenasledovaní. Ale okrem prenasledovania nepriateľmi poznáme aj chvíle, keď niekto vyhľadáva našu prítomnosť, lebo nás má rád. Speváčka Kristínka spievala v jednej pesničke: „keď sa len tak náhodou okolo mňa presúvaš“. On sa vôbec nepresúval náhodou, jednoducho hľadal každý možný spôsob byť v jej blízkosti.
Boh nás podobne „prenasleduje“. Nie je to sliedenie, ktoré nikto nemá rád, ale vyhľadávanie našej prítomnosti, aby nás mohol obdarovať svojou láskou. V prírode sa to volá dvorenie. Ako krásne si hrkútajú holúbky, keď sa majú radi. A stále tými drobnými nožičkami utekajú a naháňajú tú, toho, koho majú radi.
A aj my ľudia utekáme za tými, ktorých máme radi. A Boh sa tiež uchádza o miesto v našom srdci a neustále nás „prenasleduje“ novými a novými dôkazmi lásky. Tak vidíte – svet nie je len smutný a plný ľudí, ktorí by nás prenasledovali zo zloby. Aj keď nás pred tým dnes Ježiš varuje, ale predsa len, viac je tých milých „prenasledovaní“. Naše srdce nech nie je uväznené strachom z prenasledovaní, ktoré bolia, ale nech sa teší na milú pozornosť zo strany tých, pre ktorých znamenáme celý svet. Aj Boh sa radí do tejto skupiny, lebo on sa nikdy neunaví sa o nás zaujímať a nás milovať.
Dialóg v autobuse: „Slečna, aj vy cestujete týmto autobusom?“ – „prenasledoval“ ju z lásky. Veru, aj také milé „prenasledovanie“ existuje, nielen to ťažké, čo sme dnes počuli. Ježiš nás vyhľadáva z lásky, pre lásku a kvôli láske.
(Tomáš Jellúš SJ)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 203 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Mám ľudí vo svojom živote, ktorí sa snažia odovzdať mi niečo pozitívne?
Cítim, ako veľmi chce byť Boh so mnou, aby ma obdaroval?
Kto je pre mňa tak vzácny v živote, že by som najradšej stále bol s ním, ňou?
{ TIP PRE TEBA }
Pristúpim na hru lásky a budem si vážiť ľudí a Boha, ktorí nevynechajú jedinú príležitosť, ako byť so mnou.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
VAŠE OTÁZKY (1)
03.12.2017 20:45
Katuška
Láska je keď tým že niekoho "prenasleduješ" vytváraš okolo neho priestor jeho novej slobody, mám obraz pred sebou, že keď jeden prechádza okolo druhého čistí mu tak jeho priestor ako anjel a ak robia si to tak vzájomne, je to istá dokonalosť lásky. V každomj novom kúsku nechávajú kúsok seba a rušia všetko staré, boľavé, prázdne a zavádzajúce, dvaja si tak vytvoria jeden spoločný veľký svet, kde sa nemusia už báť a kde patria k sebe. Kto je najvzácnejší? Len ten, ktorý si to zaslúži ....
Tomáš Jellúš SJ
Pekne napisane :)
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac