logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Mk 4,35-41
Keď sa zvečerilo, povedal Ježiš svojim učeníkom: „Prejdime na druhý breh.“ I opustili zástup a vzali ho so sebou, tak ako bol, na lodi. Boli s ním aj iné lode. Tu sa strhla veľká víchrica a vlny sa valili na loď, takže sa loď už napĺňala. On bol v zadnej časti lode a spal na poduške.
Zobudili ho a povedali mu: „Učiteľ, nedbáš o to, že hynieme?“ On vstal, pohrozil vetru a povedal moru: „Mlč, utíš sa!“ Vietor prestal a nastalo veľké ticho. A im povedal: „Čo sa tak bojíte?! Ešte stále nemáte vieru?“ Zmocnil sa ich veľký strach a jeden druhému hovorili: „Čo myslíš, kto je to, že ho i vietor i more poslúchajú?“
ZAMYSLENIE: Kto tu velí?
na 30. januára 2016
Ľubomír Majtán
zdroj foto: flickr.com
Počas pretekov formúl nie sú rozdiely medzi technickým vybavením jednotlivých monopostov tak markantné, ako ľudský faktor, ktorý tu zohráva nezastupiteľnú úlohu. Priaznivci tohto športu by vedeli povedať, ako môže byť potrestaná dokonca aj malá chyba. Stáva sa, že zvíťazí ten, kto vedel počas pretekov najlepšie predvídať trať, využiť bezpečnejšie úseky na predbiehanie a najlogickejšiu taktiku zastávky boxov.
V dnešnom evanjeliu autor spomína prítomnosť viacerých lodí, no Ježiš nastúpil iba do jednej, konkrétnej – tá, ktorá bola neskôr v centre celého diania. To, čo oddeľovalo túto konkrétnu loď od ďalších, nebol ani materiál, ani kvalita vody, či profesionalita posádky. Výnimočnosť spočívala v „komandantovi“, ktorý prezieravo viedol loď bezpečnou cestou. Nestaral sa len o pokojnú plavbu, ale aj o riešenie vzniknutého nebezpečenstva: víchrica, vlny, vietor.
Ježiš nenechá zahynúť svoju posádku. Ochraňuje ju, utišuje ju, navracia jej prvotný pokoj. Až tak, že prítomní sa pýtajú: „Čo myslíš, kto je to, že ho i vietor i more poslúchajú?“. Ak necháš Pána vstúpiť do tvojej „lode“ a zveríš mu kormidlo, tvoj život bude dobrou plavbou.
Ježiš nenechá zahynúť svoju posádku. Ochraňuje ju, utišuje ju, navracia jej prvotný pokoj
(Ľubomír Majtán)
Ďakujem za zamyslenie!
Toto zamyslenie povzbudilo už 124 ľudí.
POĎ NA HLBINU
Vieš predvídať nebezpečenstvá a prekážky v tvojom živote?
Nachádza sa v tvojej „lodi“ Pán?
Vieš sa nadchnúť mocou, ktorou Ježiš aj dnes robí zázraky?
{ TIP PRE TEBA }
Dnes poprosím Ježiša, aby sa ujal kormidla môjho života.
DEBATA
Diskutujte s autorom o dnešnom Evanjeliu a o tom, čo z neho vyplýva pre život.
Otázky dávajte len k Evanjeliu dňa.
Zostáva Vám: 500 znakov
NEWSLETTER cesta+
Prihláste sa na odber :)

PONDELOK
Alan Ján Dely OP
viac
UTOROK
o. Pavol Burda
viac
STREDA
Félix Mária OFM
viac
ŠTVRTOK
Tomáš Jellúš SJ
viac
PIATOK
Peter Mikula
viac
SOBOTA
Ján Holubčík SDB
viac
SPOLUPRACOVALI S NAMI:
Ondrej Chrvala
viac
Igor Kráľ SVD
viac
Branislav Kožuch
viac
Jozef Luscoň SDB
viac
Peter Girášek SJ
viac
Ľubomír Majtán
viac