logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

v dobrom & v zlom _ Ako (ne)zabiť svoje manželstvo

Publikované: 20.06.2017 o 00:00Autor: Mária Kohutiarováhodiny Prečítate približne za 2.5 minúty
Možno to čítate zo zvedavosti, lebo ste inteligentní, cítite sa zrelí a, áno, ste v kostole každú nedeľu. Len... oné slovká, ktoré pôsobia na manželstvo ako jed, sa nie raz podarí vypustiť z úst aj nám. Že napríklad čo?

Počkaj, najprv vybavím XY...

Niektorým z manželov ušlo, s kým to manželstvo vlastne uzatvorili. Alebo netušia, aký je správny rebríček poradia dôležitosti v manželstve: že na prvom mieste je Boh, potom manžel, až potom deti, príbuzní, práca a v poriadku po tomto všetkom kamaráti a blížni v Cirkvi. Ak je pravidelnosťou, že všetko klopím svojej mame a doma zahlásim, že všetko je v poriadku (čo pre mňa aj možno je), ťažko sa budem čudovať, že teplota a komunikácia medzi nami chladne. Ak sa po hádke potrebujem najprv zdieľať so svojou naj kamoškou, a nie v modlitbe a v pokojnom rozhovore hľadať riešenie so svojím manželom, zle je. Rovnako to platí, ak na miesto, ktoré patrí manželovi, prisuniem deti: čo vari nevidíš, že ich musím obslúžiť? Ťažko žiť vo vzťahu, kde sa slovne aj reálne osoba manžela/manželky odsúva za niečo/niekoho iného, kde má len papierový status. Ak si dostala svojho manžela či manželku, tak odsuň ostatných na miesto, kam patria.


Ten môj manžel...!!!

Druhou vážnou smrtiacou ranou do manželstva je práve táto: robiť nesprávne PR svojmu manželovi, alebo si ho nevedieť obhájiť pred druhými. Ako často povieme: „Neviem, čo s tým mojím chlapom! Už rok ho prosím, aby opravil ten vodovod v kuchyni, je to totálny neschopák!“ Sťažovanie sa na toho druhého je nielen naším národným športom, a tak väčšina cudzích ľudí vie, čo môj manžel/manželka nevie, pokazil, neurobil... Jednoducho, v čom ma sklamal. Ešte horšie je, ak sú objektom týchto poznámok naše deti. „Nemôžem sa na vášho otca spoľahnúť ani náhodou! Vybavte si to s ním!“ Očakávať, že tí iní, ktorým sa sťažujeme, budú brať naše manželstvo vážne, je zbytočné: nebudú brať vážne ani teba, veď ty si si takého chlapa, takú babu vzal! Myslieť si tiež, že deti po takomto kŕmení zhadzovaním manžela budú mať rešpekt a úctu, je zbytočné. A keďže reči o druhých sa šíria najlepšie a dobre sa k nim pridáva, raz sťažovateľa, či ešte horšie toho, na koho bola sťažnosť rozšírená, dobehne „vylepšená“ hláška. Naozaj nemá tvoj manžel ani jednu dobrú vlastnosť, ktorou by si sa mohla pochváliť? Trebárs aj to, že on vôbec nechrápe!

Zvyšok článku sa dočítate v zamknutej časti. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné.

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (1)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
0
|
-
0
21.06.2017 12:24
ala
tento clanok velmi pravdivo a trefne vystihuje niektore aspekty,ktore su potrebne dodrziavat v manzelstve.avsak---toto by mali povinne pocuvat na nejakych prednaskach mladi,ktori planuju vstupit do manzelstva.pretoze mnohi nepochadzame z idealnych rodin, a potom uz v manzelstvach si vsimame ze chybime rovnako ako nasi rodicia.a nie vzdy je naprava mozna.nie kazdy si precita prave tento clanok.a dosledky potom hovoria cislami--ako to vidiet aj tu na slovensku.
REAGOVAŤ