logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Sedem darov svätého ruženca pre náš život

Publikované: 05.09.2017 o 00:00Autor: Ruth Baker/Preklad: Petra Babulíkováhodiny Prečítate približne za 4.5 minúty
Ak sa vám ťažko modlí ruženec alebo máte problém modliť sa ho pravidelne, prečítajte si sedem prekvapujúcich vecí, ktoré sa vo vašom živote stanú, keď sa ho začnete modliť častejšie

1. Stanete sa menej sebeckým.


Viete, aké to je, keď niekoho alebo niečo milujete celým srdcom a cítite voči nemu obrovskú vášeň, ale niekedy je jednoducho príliš ťažké správať sa podľa tejto lásky? Tak sa cítim ja, čo sa týka modlitby ruženca. Milujem ho a mám radosť, že sme ho dostali ako dar. Naozaj dôverujem jeho moci.

Ale vyhradiť si čas na jeho modlitbu? To odo mňa vyžaduje obetu a zrieknutie sa času a energie, ktoré by som mohla venovať samej sebe, a namiesto toho musím uvažovať nad tajomstvami. Modlitba ruženca nám pomáha preorientovať sa na Krista, ktorý nás dokáže pozdvihnúť od nás samých a nášho hriechu, a opakovane nás učí byť disciplinovanými a vyhýbať sa svojmu rozmaznávajúcemu sebectvu.

 

2. Upevníte si svoju vôľu.


Čím viac sa modlíte ruženec, tým viac sa chcete modliť ruženec. Milosť disciplíny sa tvaruje vtedy, keď stíšite svoju myseľ, aby ste sa sústredili, modlíte sa, hoci ste unavení, alebo si vypnete telefón kvôli ružencu predtým, než idete spať. Tieto skutky disciplíny ovplyvňujú všetky oblasti vášho života.

Disciplína je ako cvičenie – nemôžete sa stať maratónovým bežcom už po prvom behu, ale môžete sa postupne zdokonaľovať. Ruženec vám pomáha robiť tieto detské krôčiky vpred a Boh sa zrazu stáva väčšou prioritou vo vašom živote. Dokonca i v tie dni (alebo obdobia), keď necítite emocionálnu alebo duchovnú útechu, je vytrvalosť v modlitbe ruženca skvelým spôsobom, ako ostať verný, plniť si povinnosť voči Bohu a našej Panej a nasledovať „malé pravidlo“ vo svojom dni.

 

3. Naša Pani dáva pochopenie.


Viem, že ak ste podstúpili nepekný úvod do modlitby ruženca ako dieťa – možno ak vás nútili modliť sa ho dobre zmýšľajúci rodičia alebo učitelia – alebo si ho spájate s obrovskou nudou, môže byť ťažké prijať fakt, že ruženec ponúka dačo krásne alebo transcendentné, keď sa ho modlíte, hoci veríte v jeho mocné dôsledky. Ale ja som presvedčená, že ak sa často modlíte ruženec, odkryjú sa skryté hĺbky.

Naša Pani, spolu s Kristom, nám má čo ponúknuť v meditácii nad každým z ružencových tajomstiev. Možno je to náhľad do oblasti vášho života, v ktorej práve bojujete. Možno je to zjavenie určitého momentu v Kristovom živote, ktoré vám skutočne pomôže. Možno je to skúsenosť, ktorá sa môže uskutočniť v hlbokej modlitbe, a vy zrazu pocítite, že vy sami ste prítomní v momente konkrétneho tajomstva. Vždy sa dá objaviť dačo nové a vždy sa vyjaví dačo dobré.

 

4. Máte viac odvahy.

Zvyšok článku sa dočítate v zamknutej časti. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné. Existujeme aj vďaka predplatiteľom.

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
Diskusia je zatiaľ prázdna. Buďte prvý, kto vyjadrí svoj názor.