logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

v dobrom & v zlom_Najlepší kamoš? Môj manžel!

Publikované: 10.10.2017 o 00:00Autor: Mária Kohutiarováhodiny Prečítate približne za 3.5 minúty
Koľkí z nás, žijúcich v manželstve, môžu dať na túto otázku takúto odpoveď? Ponúkame vám sedem tipov, ako sa k tomu viac priblížiť.

Ak túžite skutočne mať svojho manžela ako doživotne najlepšieho priateľa, potom potrebujete budovať niekoľko dôležitých pilierov:

 

1. Prvenstvo

Pamätám si, že keď to medzi nami dvoma začalo iskriť, všetci ostatní šli bokom, počnúc rodičmi a končiac kamarátmi, ktorých sme mali mnohých spoločných. Môj manžel/manželka má a musí byť prvý medzi ľuďmi, komu patrí moja pozornosť, neha, čas, obetavosť, útecha či milosrdenstvo. Pred ním má stáť už len Boh. Toto prvenstvo nestačí registrovať, ale je potrebné aj hovoriť o ňom tomu druhému.

Viete, ako zaboduje veta „stále si pre mňa najdôležitejší človek na svete“? (Kedy ste ju tomu druhému naposledy povedali?) Vedieť, že v ňom/v nej mám to najlepšie, čo som kedy mohol dostať, znamená aj nutnosť oceniť to a opatrovať svoj „poklad“. Ak toto vyznanie „prilepí“ môj manžel bozkom alebo Kofilou, nechcite vedieť, čoho som schopná. :-)

 

2. Jedinečnosť

Vždy hovorím svojej mame, že jej zať je najlepší na svete, lebo je jediný a jedinečný. Pravdupovediac, budovať vedomie jedinečnosti a vzácnosti v tom druhom je drina. Veľmi rýchlo sa totiž stráca v opare špinavých ponožiek, neumytých riadov a časového stresu, keď stačí málo a zabudneme, čo za exemplár to vlastne máme vedľa seba.

Navyše, doteraz bol pre každého z nás ako dieťa „top“ človek mama alebo ocko. Najlepší. Nevedeli sme si predstaviť niekoho múdrejšieho, šikovnejšieho, obetavejšieho, zručnejšieho... ako toho, koho sme mali doma. Ak sme v manželstve, teraz je „doma“ niekde inde, ako bolo – a ja tam mám niekoho, nad kým je stále prečo žasnúť a stále je dôvod, prečo mu/jej hovoriť o tom, ako neuveriteľne presne dopĺňa moje „ja“.

 

3. Najtajnejšie tajomstvá

Sú veci medzi nami, ktoré nepoviem ani vlastnej mame. Pretože sú iba naše. Pretože patria k našej intimite a daru najzákladnejšieho spoločenstva. Niežeby nebola moja mama alebo moja kamoška občas zvedavá čo a ako... a niežeby raz jedného, raz druhého nesvrbel jazyk s potrebou vyklopiť veci hneď. No napriek tomu si nechávame tú našu trinástu komnatu iba pre seba: v dobrom aj zlom.

A tak žiadne vrabce nečvirikajú o tom, na čom sme sa dohodli ohľadne najbližšieho výletu vo dvojici. Rovnako ako nie je verejnou informáciou fakt, ako som sa vyrovnala (a môj drahý tiež) s tým, čo nám naposledy vyparatil náš synáčik. To, čo zažívame, čo nás spája, patrí iba nám.

 

4. Exkluzívny čas

Zvyšok článku sa dočítate v zamknutej časti. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné. Existujeme aj vďaka predplatiteľom. 

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (2)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
0
|
-
0
10.10.2017 10:45
PHk
To je dosť málo, aby manžel bol len najlepší "kámoš". Manželstvo nie je len priateľstvo, ale sviatosť. Kamoškám, ale ani manželovi nie je dobré zverovať najväčšie tajomstvá bez zváženia, aké to môže mať následky. Tajomstvá patria Bohu, inak nie sú to tajomstvá ! Na zľahčenie témy: Ja dostávam krížik na čelo od mojej dcéry pri jej návšteve a vždy hovorím:"Zoderieš mi čelo!".
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
12.10.2017 16:15
Mária
Ďakujem, motivujúce.
REAGOVAŤ