logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Čo by ste mali vedieť o Godzone tour predtým, ako sa ho zúčastníte

Publikované: 15.11.2017 o 12:00Autor: Lukáš Valachhodiny Prečítate približne za 3 minúty
Väčšina ľudí pozná projekt Godzone len z vonku, na základe večerného programu počas Godzone tour. Čo všetko sa však za tým skrýva?

1. 21 tímov

Bežný účastník Godzone tour stretne iba niekoľko tímov, ktoré pracujú na tomto podujatí. Väčšinou je to SBS, registrácia, účinkujúci na pódiu a Godzone shop. V pozadí však pracuje počas celého týždňa ďalších 17 tímov, ktoré zabezpečujú napr: stavbu pódia, technické zabezpečenie, logistiku a stravu pre 300 členný tím; evanjelizáciu na námestiach, pozvánky na školách, mediálne výstupy, atď...

Za celým programom je teda množstvo skrytej, mravenčej práce, ktorú bežný účastník uvidí len málokedy.


2.
Dve sväté omše denne

Účastníci Godzone tour majú možnosť ísť kedykoľvek počas večerného programu na svätú spoveď. Málokto však už vie, že pre Godzone tím sa v každom meste slúžia dve sväté omše denne: o 11:00 a o 15:00.

Členmi Godzone tímu sú totiž aj piati kňazi, medzi inými aj Ondrej Chrvala, tajomník KBS pre mládež a univerzity.

 

3. Z teenagerov rodičia

Pred deviatimi rokmi, keď celý projekt začínal, bola väčšina členov organizačného tímu teenagermi, respektíve mali krátko „po dvadsiatke“. Dnes sú z viacerých z nich otcovia a matky detí, ktoré po Slovensku cestujú spolu s nimi.

Na tvorbe Godzone projektu sa teda podieľajú celé rodiny, ktoré znášajú nepohodlie a fyzickú náročnosť služby počas celého týždňa. Sú ochotné zvládnuť prespávanie na rôznych ubytovaniach, hodiny cestovania v autách či studené haly. Ich túžba slúžiť Kristovi totiž neskončila potom ako začali pracovať a založili si rodiny, ale chcú aj naďalej hlásať evanjelium na Slovensku.

 

4. Pod záštitou kardinála

Godzone tour sa už druhý krát organizuje aj v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe. Tam si ho zobral od svoju záštitu kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup a predseda Českej biskupskej konferencie.

 

5. Dary namiesto honorárov

Nikto z účinkujúcich ani členov tímu nedostane žiadny honorár za svoju prácu či vystúpenie. Práve naopak.

Všetkých 300 členov tímu (okrem niekoľko zamestnancov Godzone projektu) sú dobrovoľníci. Miesto toho, aby pýtali peniaze za svoju prácu, väčšina z nich sama finančne prispela, aby sa turné mohlo vôbec uskutočniť.

 

6. Godzone nie je o vlastnej značke

Jedným z cieľov Godzone projektu je spájať spoločenstvá a kresťanov z celého Slovenska. Členmi Godzone tímu sú ľudia, ktorí žijú tak ako na východe, tak aj na západe či strede Slovenska, dokonca niektorí sú aj z Českej republiky.

Na konci každého večerného programu Godzone tour sú účastníci pozvaní, aby sa začlenili do miestnych spoločenstiev a komunít, ktoré pôsobia v jednotlivých mestách.

K tomu slúžia aj počas roka Godzone misie – ľudia z GDZN tímu vychádzajú slúžiť do lokálnych spoločenstiev, kde im pomáhajú s evanjelizáciou či budovaním spoločenstva.

Cieľom Godzone projektu teda nie je budovať značku Godzone – ale formovať na Slovensku Generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo.

 

Godzone tour môžete zažiť ešte v štyroch mestách:

Dnes v Aréne v Brezne.

Zajtra (vo štvrtok) na Zimnom štadióne v Žiline

V piatok v Hant Aréne v Bratislave

V sobotu v ŠH Královke v Prahe.

Program začína vždy o 18:00, vstup je zdarma.

http://tour.godzone.sk

 

 

DISKUSIA (13)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
5
|
-
19
15.11.2017 21:05
Majo
no, neviem... ale, keď si dám do googlu slová "godzone" a "bethel church", tak mi google (podľa mňa) nájde oveľa dôležitejšie fakty o godzone, ktoré by mal vedieť každý účastík godzonu
REAGOVAŤ
+
6
|
-
0
16.11.2017 00:27
Mišo
Mne google nič neukázal. Medzi Godzone a Bethel church nie je žiadna spolupráca. Vieš o niekom z Bethel church, že by pomáhal v nejakej službe v Godzone, alebo naopak?
+
9
|
-
0
16.11.2017 02:55
msh
Viem, čo máte na mysli. Tieto a podobné konšpirácie sú prevažne dielom jednej zaujatej osoby a kriticky uvažujúci človek vie posúdiť, že ide o účelové fabulácie. O faktoch nemôže byť ani reči, keďže dané tvrdenia nie sú relevantne podložené a ich výpovedná hodnota sa rovná obyčajným hoaxom. Ohľadom Bethel churchu, v mojom meste v 4000covej rómskej osade misionársky pôsobí americký manželský pár práve z Bethelu a dosahujú skvelé výsledky tam, kde napr. katolícka cirkev nestačí. Príďte sa pozrieť, pozhovárať. Zistíte, že veria v toho istého Krista, ako aj vy.
+
8
|
-
2
16.11.2017 06:25
Tomáš
Ja som na stranku, ktorá spája GODZONE s BETHEL CHURCH narazil asi pred mesiacom.... Taku zmes fantazmagórií pod ktoré, sa nikto ani len nedokázal podpísať beriem s nadhladom.. Možno by som v tom skor hĺadal prácu zlého, ktorému asi veĺmi vadí, že Godzone púta a priťahuje velké množstvo mladých ludí ku viere a k Bohu.
+
2
|
-
1
16.11.2017 07:41
VS
Fakty :D :D :D
+
3
|
-
7
16.11.2017 12:49
Majo
Fabulácie: https://www.youtube.com/watch?v=M0SkJ5xMDcQ Zrejme to čistá fabulácia nebude, keď v ich vlastnom magazíne (vysielanom aj v TV Lux) rozoberajú svedectvo dvoch chalanov, ktorý sa boli inšpirovať v Americkom Bethel church... Tým nehovorím, že celý projekt Godzone je o tom... ani dokonca nechcem nikoho odhovárať od Godzone, len si myslím, že s tým Godzonom možno nie je všetko s kostolným poriadkom.
+
0
|
-
19
16.11.2017 07:30
R.
Styria kňazi, záštita kardinala, dve svate omše denne.. :D och, joj, gdzn, veď už sa nam tak strasne nesnažte dokázať, že ste katolicki.... Sv. Cyprian: "nemoze mat Boha za Otca ten, kto nemá Cirkev za Matku."
REAGOVAŤ
+
14
|
-
0
16.11.2017 12:36
msh
Prišiel Ján Krstiteľ, nejedol chlieb a nepil víno, a hovoríte: “Je posadnutý zlým duchom.” Prišiel Syn človeka, je a pije, a hovoríte: “Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!”
+
18
|
-
0
16.11.2017 14:09
Jano
Tak potom ty dokáž, že Godzone nemá Cirkev za matku, ak vieš niečo viac. Lebo inak len táraš.
+
1
|
-
4
17.11.2017 22:30
marian
clanok by som nazval zaujimavosti z organizacie Godzone, nic viac. Myslel som ze sa v tomto clanku dozviem preco prislusny biskup ziadal vynechat prihovorne modlitby, co ma teda naozaj zaujalo ako velmi netypicke a podnietilo to moj zaujem o tento event. Tu som sa vsak dozvedel len trivia udaje, naskrz nie prilis zaujimave (pocet timov, 2 omse denne....so what ?).
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
19.11.2017 14:59
Marcelka
Ale zaujímava je aj reakcia realizačného tímu,prianie otca biskupa ako duchovnej autority,nadriadeného je pre nás smerodatné.Takáto poslušnosť a pokora to nemôže byť v rozpore s kresť.hodnotami.Práve naopak.
+
0
|
-
0
18.11.2017 12:49
Ľubka
Ale keď prišla viera, už nepodliehame vychovávateľovi. Veď skrze vieru v Kristovi Ježišovi ste všetci Božími synmi.Lebo všetci, čo ste pokrstení v Kristovi, Krista ste si obliekli. Už niet Žida ani Gréka, niet otroka ani slobodného, niet muža a ženy, lebo vy všetci ste jeden v Kristovi Ježišovi. A keď ste Kristovi, ste Abrahámovým potomstvom a podľa prisľúbenia dedičmi. (Gal.3)
REAGOVAŤ
+
0
|
-
1
21.11.2017 13:52
Dino
Ježiš im povedal: „Nemýlite sa preto, že nepoznáte Písmo ani Božiu moc? ....poviem vám tajomstvo: neexistuje katolík a ani protestant, ale iba nové stvorenie....
REAGOVAŤ