logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Predjedlo je chutné, ale hlavný chod nás ešte čaká

Publikované: 12.03.2018 o 20:00Autor: Petra Babulíkováhodiny Prečítate približne za 1 minútu
V piatok som, ako tisíce z nás, stála na jednom z námestí. Pršal dážď a pršala vzájomnosť. Pršal súcit a pršalo odhodlanie. A my sme stáli a bolo nám všetkým veľmi, veľmi vážne. Píšu sa dejiny.

Vystúpilo mnoho rečníkov, zazneli mnohé slová. Padlo niekoľko citátov, odspievalo sa niekoľko piesní. K slovu sa dostali i ľudia, ktorí nemali vopred pripravený žiaden prejav. Hovorili len tak, verbalizovali kostrbato svoje pocity a mne tiekli slzy.

Silným momentom bolo vystúpenie kamarátky zavraždenej Martinky. Vravela o tom, že dôvod Jankovej smrti všetci vedia. Áno, bol na strane pravdy, bol odvážny a otvorený. Martinka však zomrela preto, lebo niekoho ľúbila. Otriaslo to mnou, tá prostosť tohto vyhlásenia. Martinka niekoho ľúbila a za to bola potrestaná. Zimomriavky po celom srdci.

Dnes odstúpil Kaliňák. Áno, priznám sa, na chvíľu mnou zalomcovala víťazoslávna triaška. Tu však úloha verejnosti nekončí. Kaliňákov odchod nesmie protestujúcim zalepiť oči ani ústa. Ak teraz neustaneme, ak ešte hlasnejšie prejavíme svoju túžbu po spravodlivosti, verím, že budeme vypočutí.  

A tak dnes, ako tisíce z nás, píšem, že predjedlo je chutné, ale hlavný chod nás ešte čaká. Pozývam vás na námestia, tak ako minulý piatok. My sme soľou tejto zeme. Posoľme si budúcnosť, nech nechutí len po slzách. Teším sa na vás.

 

 

...

Snímka: Postavme sa za slušné Slovensko - Trenčín

DISKUSIA
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
Diskusia je zatiaľ prázdna. Buďte prvý, kto vyjadrí svoj názor.