logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Každý mesiac na rande s mamou

Publikované: 03.01.2016 o 21:21Autor: Nikkole Paulun / Alžbeta Hrušovskáhodiny Prečítate približne za 1.5 minúty
Každá žena túži po dokonalom džentlmenovi. A každá žena túži vychovať dokonalého džentlmena. Čo pre to ale urobiť? Jedna kreatívna mamička, Nikkole Paulun, sa rozhodla zobrať veci do vlastných rúk.

Raz za mesiac ma môj šesťročný syn bráva na večeru. Otvorí mi dvere, odsunie stoličku, rozpráva o svojom dni a spýta sa ma, aký deň som mala ja. Zaplatí za večeru z peňazí, ktoré si zarobil domácimi prácami, a dokonca dáva čašníkom prepitné.

Týmto všetkým sa ho snažím naučiť, ako sa správať k žene a ako ju jedného dňa vziať na rande. Ako ukázať rešpekt žene, ktorú miluje (a to je v tejto chvíli jeho mama). Dáme nabok naše telefóny a iPad-y (okrem momentu, keď vznikla táto fotka) a len tak sedíme a rozprávame sa o našich dňoch a o veciach, ktoré by sme chceli robiť.

Učím ho správnym spôsobom pri stole – napríklad, že je neslušné telefonovať na rande s mamou alebo s hocikým iným. Učí sa pravej hodnote peňazí a ako s nimi zaobchádzať. Učí sa matematiku v praxi, keď spoločne vyberáme z menu to, čo si môžeme dovoliť, a vždy sa uistíme, že máme ešte pätnásť percent na prepitné.

Áno, ešte je malý, ale verím, že aj toto sú veci, ktoré by sa mal učiť už teraz. Nikdy nie je príliš skoro začať učiť svoje dieťa, ako rešpektovať ostatných, zvlášť ženy.

Pre mňa ako ženu, ktorá bola v minulosti týraná a ku ktorej sa správali ako k nikomu, je extrémne dôležité naučiť môjho syna, ako preukazovať rešpekt. Príliš veľa mužov nemá ani poňatia, ako sa správať k žene alebo ako ju zobrať na pekné rande. Je skvelé vedieť, že môj syn medzi nich nebude patriť.

...

Chcete čítať pravidelne hodnotné a inšpirujúce články? Pridajte sa ku nám!

...

Zdroj a snímka: Facebook

 

DISKUSIA (3)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
7
|
-
0
03.01.2016 21:33
Linda
Takto by mal aj otec svoju dceru brat na rande aby vedela ze muz ktoreho si ma vybrat za manzela ma byt pozorny a gentleman.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
04.01.2016 12:06
Alexandra
U nas doma je dolezite aj to, ze moji traja synovia vidia, ako sa sprava ku mne moj manzel - ako pekne ma oslovuje, ze na mna nikdy nekrici, ze nenadava, ze mi obcas donesie kvety... Potom aj ich to aj im napadne a casto mi vonku odtrhnu kvietok alebo mi povedia nejaky pekny kompliment. A napriklad, ked urobia nieco nepekne a neposluchaju, tak ich za to napomenie.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
1
11.01.2016 16:24
Peter
Obávam sa, že táto žena si veľmi neuvedomuje ako veľmi jej synovi bude chýbať otec v rodine. Dávať takýto vzor na kresťanskom médiu je povážlivé. Kde je vzor kompletných rodín? Nehovoriac o tom, že by pravdepodobne malo ísť o hviezdičku z reality show z MTV. Na podobné akcie by mali chodiť kompletné rodiny a deti sa učiť podľa vzoru rodičov! Táto pani si vychová zo svojho syna zástupného manžela, a ona bude mať po pár rokoch problém sa vyrovnať s jeho odchodom. Prípadne on sa nebude vedieť odpútať od svojej matky a ostane navždy dieťaťom. Jej šesť ročný syn nemá čo matku pozývať na večeru, a už vôbec nie platiť ju! Panna Mária by takouto matkou nebola! Táto žena by urobila svojmu synovi väčšiu službu, ak by ho brávala na návštevy do kompletných rodín, kde by chýbajúci vzor otca mohol byť nahradený.
REAGOVAŤ