logo
konto fb rss email
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Moja cesta: Sv. Lucia

Publikované: 13.12.2017 o 09:00Autor: Mária Kohutiarováhodiny Prečítate približne za 3.5 minúty
Dávame priestor ľuďom, ktorí žili dávno, niektorí pred mnohými rokmi. Voláme ich svätci. Sú tými, ktorí kráčali svojou životnou cestou. Predstavia vám ju a ukážu, v čom sa od nich môžete inšpirovať.

(Liturgický sviatok: 13. decembra)

Ktovie, na čo myslela moja mama, keď vyberala meno pre mňa. Tušila, že mi dáva viac, ako len pekný význam mena alebo možno vtedy „frčiace“ meno? Pre Boha však ani táto drobnosť nie je náhoda a naplnil význam môjho mena „plná svetla“ do bodky.

Skôr, ako by niekto tušil, som sa zamilovala. Možno to bolo priskoro aj na ten vek, ktorý som mala, keď som povedala, že iného do svojho života a srdca nepustím. V tichu pred svojím Ženíchom som dala sľub večnej čistoty a verila, že sa nemôže stať nič, čo by ma o naplnenie tohto sľubu obralo.

Rástla som a bolo samozrejmosťou, že mama mi našla ženícha podľa svojho najlepšieho výberu: želala si predsa moje dobro a chcela mi zabezpečiť pokojný a pohodlný život po boku bohatého a vplyvného muža. Modlila som sa, vedela som, že nastal okamih, kedy sa môj sľub dostane na verejnosť a ja budem musieť vydať svedectvo. Vo vnútri som bola pevne rozhodnutá ostať čistou len pre Ježiša a cítila som, že On si ma uchráni.

Urobil to: hoci mama mi oznámila svoje rozhodnutie, môj Drahý moje prosby o ochranu pred manželstvom vzal vážne.  Moja mama naraz ťažko ochorela, o svadbe tým pádom nemohlo byť ani reči. Lekári boli bezradní a ona tak veľmi túžila žiť! V tomto stave som jej ponúkla možnosť putovať k hrobu sv. Agáty v Katánii – pretože sa tam diali zázraky a mnohé uzdravenia.  Bola som vo svojej viere presvedčená, že mám v Agáte „parťáčku“ môjho panenstva a zasvätenia sa Bohu – a tak sa moja mama vrátila domov dvojnásobne zdravá. Bez choroby tela a duše, a hlavne, prijala môj zdržanlivý panenský život a o sobáši sme sa doma už ani nebavili.

Kým doma teda bolo všetko v poriadku a žili sme pokojne, nedalo sa to povedať o mojom „skoro ženíchovi“. Bol neskutočne urazený a cítil sa ponížený, že som mu bola najprv sľúbená a nakoniec obišiel naprázdno.

Zvyšok článku sa dočítate v zamknutej časti. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné. Existujeme aj vďaka predplatiteľom.

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (1)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
3
|
-
0
13.12.2017 08:28
Tereza
Páčilo sa mi svedectvo mladej ženy, ako aj jej spôsob obhajoby svojho panenstva a "výber" Ženícha. Kiež by bolo viac takých dievčat, pretože dnešná doba, veľmi potrebuje zvýrazniť čistotu panenstva, ako proti pól vulgarizovania intímneho života.
REAGOVAŤ
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.