logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Moja cesta: Svätá Mária Magdaléna

Publikované: 30.11.-0001 o 00:00Autor: Mária Kohutiarováhodiny Prečítate približne za 2.5 minúty
Raz týždenne dávame priestor ľuďom, ktorí žili dávno, niektorí pred niektorými rokmi. Voláme ich svätci. Sú tými, ktorí kráčali svojou životnou cestou. Predstavia vám ju a ukážu, v čom sa od nich môžete inšpirovať.

Myslela som si, že o láske viem veľa. Veď som po nej tak neskutočne túžila, až to vyústilo do mojej profesie. A napriek rizikám, ktoré moje povolanie aj vtedy prinášalo, som mala pocit, že láska si vyžaduje risk.

Tie posledné štyri slová sú ozaj pravdivé. Teraz to už viem.

Kým som však pochopila svoj omyl, ach...

Bola som príliš odvážna na to, aby som žila nemilovaná – tú predstavu som ani len nezniesla. Pri poznaní, čo sa často skrýva za pláštikom slušného manželstva, som aj z rečí svojich klientov mala väčšie žalúdočné ťažkosti než iní z mojej existencie a blízkosti.

Bola som príliš krásna na to, aby som sa skryla. Chcela som žiariť, svietiť, byť stredobodom, byť rozmaznávaná a obdivovaná. Nikdy mi to nestačilo, ani pri rýchlom každodennom zatváraní a otváraní dverí na mojom dome.

Stále som v sebe mala neskutočný hlad po láske. A túžbu nájsť ju takú, aká vo svojej podstate naozaj je. Hľadala som a mala som pocit, že nič lepšie než to, čo robím, sa nájsť nedá. Striedala som mužov a zdalo sa mi, že robím úžasnú službu sebe aj im. 

Zvyšok článku sa dočítate v zamknutej časti. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné.

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (2)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
0
|
-
0
24.07.2017 21:56
PHk
Úvod je mierne zmätočný. Nie svätci, ale autorka predstavuje svojím spôsobom životnú cestu sv. Márie Magdalény. Včera v noci bola v rádiu Lumen repríza inej predstavy života tejto svätice (rozhlasová hra), ale žiaľ nie je archivovaná. Pripojený obrázok je fotogenický, ale ...mystický ? Prečo symbolom svätice je aj bič a hudobný nástroj ? Rada autorky je skvelá, avšak vydržať pohľady a poznámky "farizejov" je veľmi ťažká úloha, ak nie je aj podpora ľudská, alebo aspoň najbližších.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
29.07.2017 19:50
M.
Bič je všeobecne atribútom mučeníctva (mučeníckej smrti), hudobný nástroj (napr. harfa, citara, trúba,...) je symbolom oslavy Boha prípadne konkrétny hudobný nástroj sa vzťahuje k nejakej udalosti alebo vlastnosti svätého. Bežne sa Mária Magdaléna s týmito atribútmi nezobrazuje (napriek tomu, že ich mnohé zdroje vymenuvávajú a zrejme kopírujú). Najčastejšie je zobrazená s nádobou s masťou (zrejmý dôvod), s lebkou (symbol pustovníctva - podľa legendy žila M.M. na púšti ako pustovníčka), typickým bývalo zobrazovať ju v kajúcom rúchu alebo naopak ako hriešnicu. Čitateľná je aj z obrazov, kde sa stretáva s Ježišom hneď po Jeho zmŕtvychvstaní.