logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Otvorený list rodičom na Slovensku: Ide o všetko, ide o naše deti

Publikované: 05.12.2013 o 10:04Autor: Petra Babulíkováhodiny Prečítate približne za 3 minúty
Som matkou troch detí a čím ďalej, tým viac som znepokojená správami, ktoré sa k nám dostávajú z európskeho parlamentu i z niektorých európskych krajín. Nechcem sa teraz zaoberať homosexuálnymi zväzkami ani gender ideológiou, hoci všetko so všetkým viac-menej súvisí.Chcem Vám všetkým, dobrým slovenským rodičom, napísať o svojom najväčšom strachu, a tým je sexualizácia detí v predškolskom veku.

PREČÍTAJTE SI AJ: Čo môžeme ešte urobiť pred hlasovaním správy ESTRELA?

Všetky moje deti sú v predškolskom veku a my sa ich s manželom snažíme vychovávať k láske, úcte, súcitu a radosti. Správy o tom, že sa pripravuje dokument známy ako ESTRELA REPORT, ktorý zahŕňa i povinnú sexuálnu výchovu detí vo veku 0 – 4 rokov, zahŕňajúcu pojmy ako „interaktívna výuka“, „ukážky dieťa-učiteľ“ a „včasná detská masturbácia“ ma desia.

Sme ako rodičia rôzni. Sme veriaci i neveriaci, toho či iného politického razenia. Niektorí z nás sú proti sobášom osôb rovnakého pohlavia, niektorým by neprekážali, u niektorých z nás majú plnú podporu. Zahoďme však teraz to, čo nás rozdeľuje. Jedno nás spája, a tým je oddanosť našim deťom a naše odhodlanie ich chrániť. Chrániť ich zdravý telesný i psychický vývoj. Ich krásnu nevinnosť, s akou pozerajú na svet. Možno zniem pateticky, ale verím, že to tak je.

Kto z nás, rodičov, by chcel, aby sa pod vedením pedagóga v materských školách učili o orgazme? A povedzme si otvorene, ktorý pedagóg by bez problémov prešiel na sprostredkovanie tohto druhu informácií svojim malým zverencom?

Ja neverím, že na Slovensku by sa zavedenie sexuálnej výchovy, možno označovanej „zdravotná výchova“, stretlo so súhlasom alebo tichým prijatím. Sme rodičmi, ktorí nedovolia, aby ich deti boli vytrhnuté z detstva za cenu informovanosti. A tí, ktorí nie sú rodičmi, ale majú možnosť vyjadriť svoj názor, tiež nemôžu súhlasiť, že to, čo deťom hrozí, je prirodzené a prospešné.

Ako tvrdia viaceré zdroje, ESTRELA REPORT prechádza čítaniami príliš hladko, naposledy dokonca bez možnosti oponentov sa vyjadriť. Europoslankyňa p. Anna Záborská píše „Som v parlamente už druhé volebné obdobie a na takéto hrubé porušenie rokovacieho poriadku si nepamätám. V snahe za každú cenu pretlačiť správu cez parlament tentokrát socialisti nerešpektovali základné pravidlá parlamentnej práce.“ Je evidentné, že niekomu veľmi záleží na tom, aby návrh prešiel schvaľovacím procesom bez diskusie. Pýtam sa, komu môže tak záležať na týchto veciach? Aká skupina za tým všetkým stojí, akým ľuďom môže záležať na včasnej sexuálnej výchove „bez tabu“?

Prosím, majme všetci oči otvorené, informujme sa o tom, čo sa skutočne deje za dverami európskeho parlamentu, i toho nášho. My, rodičia, máme zodpovednosť za to, aby naše deti mohli vyrastať v radosti a správnych ľudských hodnotách, ktoré im všepujeme. Deti nie sú štátne, nie sú ani deťmi Únie. Sú naše a my musíme za ne bojovať.

Návrhu sa bude európsky parlament venovať opäť 10. decembra 2013 o 11. 30. Pokúsme sa podpísať petície, kontaktovať zodpovedných, nechať sa počuť a vidieť. Ja osobne som písala p. Záborskej a požiadala ju o informácie, ako postupovať. Tiež som podpísala petíciu na stránke www.citizengo.org .

 

            Ide o všetko, ide o naše deti.

            S pozdravom,

            Mgr. Petra Babulíková, matka

 

 

Pripájam adresy článkov týkajúcich sa tohto problému:

http://www.forumzivota.sk/2013/11/27/sprava-estrella-schvalena-vo-vybore-ep-napriek-poruseniu-rokovacieho-poriadku/

http://www.citizengo.org/en/895-estrela-report-back-table-stop-it

http://www.europeandignitywatch.org/day-to-day/detail/article/update-estrela-report-adopted-in-committee-back-on-the-plenary-agenda-for-december-10.html

http://www.europeandignitywatch.org/reports/detail/article/dubious-tactics-used-to-push-through-estrela-report.html

http://jakubsluka.blog.idnes.cz/c/372322/Evropa-by-chtela-ucit-trilete-deti-masturbovat.html

http://www.zaborska.sk/?q=node/238

http://www.postoy.sk/indoktrinacia_zdravotnou_vychovou

 

Ilustračné snímky: smashmaterials.com, www.wallsave.com

INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
DISKUSIA (6)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
4
|
-
0
22.02.2014 12:41
Mária Malaníková
Pani Babulíková, súhlasím s vami.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
5
04.04.2014 11:31
Ivana
Ja nesúhlasím.
+
3
|
-
0
09.04.2014 02:30
Peter ELO
Sexuálna výchova deti vo veku 0-4 rokov je dosť predčasná. Veď si uvedomme, že mnohé deti sa nevedia vo veku 3-4 rokov ani poriadne vyjadrovať! Ako majú pochopiť veci sexuálneho charakteru? Môže ich to vážne miesť. Pamätám sa, že prvú sexuálnu výchovu sme mali v škole v siedmej resp ôsmej triede, a ako pubertálni chalani sme mali veľa otázok a veľa sme aj vtipkovali, a samozrejme, mnohé veci nám neboli vobec jasné :) Na toto majú naše mláďatá naozaj dosť času.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
1
01.05.2014 07:33
helena
prosím, vráťme sa ku viere, a žime v duchu lásky???? Kto učí zvierata, a vedia to! Kto, to učíl naších predkoch, a mali v sebe viac zodpovedností ako dnes ??? Vráťme dôveru Bohu, a žime vo vzájomnej láske! Hned bude po rozvrátoch a násili v rodinách...S pozdravom helana
+
4
|
-
1
11.05.2014 10:17
eva
Mám 7 detí,iste by mi nebolo ľahostajné ak by mi ich niekto takto,,vzdelával,,Všetko má svoj čas,ani jablko netrháme zo stromu skôr ako treba inak je kyslé a trpké.A kto mi chce nahovoriť že práve teraz je najlepšie asi to nemá v hlave všetko v poriadku.Adam s Evou siahli po jablku...
REAGOVAŤ
+
2
|
-
8
20.05.2014 18:15
Diana
Tvojich 7 detí hovorí za všetko. Nakotiť deti je najľahšie
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.