logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Pravda o potratoch od nemých svedkov - predčasne narodených dvojičiek

Publikované: 21.08.2015 o 09:16Autor: Nancy Flanders / Preklad: Miriam Bickováhodiny Prečítate približne za 3.5 minúty
Heather Ellisová a jej manžel Josh vždy túžili po potomstve, ale keď už mali prvého syna, Casona, ďalšie tehotenstvá sa nedarili. Pomohli im lieky na plodnosť a oni s veľkou radosťou zistili, že čakajú identické dvojičky, chlapčekov. Lenže v 18. týždni gravidity začala Heather cítiť zvláštny tlak a mala neblahú predtuchu, že sa deje niečo zlé.

Keď lekári skontrolovali dvojičky ultrazvukom, tvrdili páru, že je všetko ok. Heather sa však nemohla zbaviť nutkavej myšlienky, že dačo nie je v poriadku. Poslúchla svoj inštinkt a pre uistenie vyhľadala ešte ďalších špecialistov.

Napokon jej jeden z nich diagnostikoval poruchu krčka maternice, niečo, čo tým pred ním uniklo. Krček sa už u nej začínal správať tak, ako sa to deje tesne pred pôrodom, ale chlapčekovia by ešte nedokázali v tomto období sami prežiť.

Heather si spomína: „Keď som tam prvýkrát vošla a všimli si, že to nevyzerá dobre, navrhli mi potrat, no to som jednoducho nemohla urobiť.“

Druhou možnosťou bola operácia – pohotovostná alebo záchranná serkláž, pri ktorej sa krček maternice zašije a tým sa zavrie. Bolo to riskantné, zvlášť, keď už sa krček začal otvárať a existovalo vysoké riziko infekcie alebo pretrhnutia jeho tkaniva. Navyše tento zákrok nemusí byť úspešný. No aj tak ho bola Heather ochotná podstúpiť, aby svojich synčekov zachránila.

Po zákroku zostala pár dní v nemocnici. Po necelých dvoch dňoch v domácej liečbe jej odtiekla plodová voda. Nasledovala ďalšia hospitalizácia, počas ktorej chcela Heather nejakým spôsobom potlačiť pôrodný proces, ale lekári povedali, že sa nedá nič robiť, pretože šlo o infekciu. Serkláž musela byť odstránená.

Vzápätí sa rozbehol pôrod a Heather svojich chlapčekov, Chasea a Coopera, priviedla na svet v 22. týždni tehotenstva. Chlapci žili mimo maternice ešte 30 minút. To sa stalo v novembri 2014.

6. augusta 2015 sa Heather rozhodla na Facebooku podeliť s celým svetom o fotografie z toho obdobia. Napísala pod ne takýto komentár:

„Pri všetkých tých súčasných rozpravách o práve na potrat chcem, aby ľudia vedeli, že takto vyzerá 22-týždňové dieťatko. Takto to minulý november vyzeralo len pár minút po ich smrti, keď predtým pol hodinky žili a dýchali. (Chase, ten napravo, vyzerá inak, lebo bol niekoľko dní v plodovom vaku bez plodovej tekutiny.) Na priveľa miestach je legálne potratiť deti v tomto štádiu. Kým ja som držala svoje bábätká a želala si, aby prežili, rovnako staré detičky, ktoré prežiť mohli, boli trhané na kusy a vyhadzované. Bolesť mi láme srdce. Je toľko iných, lepších možností (ja osobne uprednostňujem adopciu). Toto sú vzácne Božie detičky. Chase a Cooper, ľúbim vás a dúfam, že si toto niekto všimne a svoje rozhodnutie ešte zváži.“

Čoskoro nato sa začali z celého sveta valiť podporné reakcie. Len v priebehu niekoľkých dní sa fotky zdieľali 81-tisíckrát a Ellisovcom prišlo tristo odkazov od úplne cudzích ľudí, niektoré so súcitnými slovami a iné s podobnými príbehmi straty dieťaťa.

„Pôvodne som to robila kvôli všetkému, čo sa odohráva v súvislosti s potratmi a Plánovaným rodičovstvom, čo ma strašne zarmucuje, a preto som chcela, aby si ľudia mohli uvedomiť, ako vyzerá dieťatko v takomto ranom veku,“ hovorí Heather. „Chcem iba, aby ľudia vedeli, že existujú aj iné možnosti a že sa majú kde podeliť o svoj žiaľ. Je v poriadku o tom hovoriť. Ľudia sa príliš boja, že o ich bábätku, ktoré zomrelo, nikto nebude chcieť počuť. No oni sa chcú jednoducho podeliť o svoj príbeh, lebo je to ich dieťatko. Väčšina z nich nikdy nezdieľala fotky alebo nevyrozprávala svoj príbeh.“

V nasledujúcich dňoch Heather spustila blog s príbehmi iných mám a ich bábätiek, aby ukázala svetu, že sú aj lepšie možnosti než potrat.

„Niekoľkí ľudia, ktorí boli pro-choice, mi povedali, že ich to prinútilo rozmýšľať. A poďakovali mi,“ vraví Heather. „Boli aj takí, ktorí podstúpili potrat a povedali, že im je to každý deň ľúto a že obrázky ich rozplakali, lebo sa cítia strašne vinní.“

Heather vraví, že netúži po súcite a ani nikoho fotografiami nechce rozrušiť, ale že pri celej tej situácii s potratmi a Plánovaným rodičovstvom mohla urobiť len to, že sa podelí o obrázky, aby ukázala ľuďom, že aj predčasne narodené deti sú už ľudské bytosti. Reakcie ju ohromili.

„Je to úžasné vypočuť si príbehy iných a toľké pozitívne ohlasy a to, že sa moje bábätká dotkli životov ľudí.“

 

PRIDAJTE SI NÁS NA FACEBOOKU A ČÍTAJTE VIAC HODNOTNÝCH ČLÁNKOV

 

...

Zdroj a snímky: http://liveactionnews.org/miscarried-22-weeks-identical-twins-sharing-truth-abortion/

 

DISKUSIA (59)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
18
|
-
5
21.08.2015 11:01
farbi
Aké nádherné detičky! Krásne krásne krásne! Ako všetky ostatné. Nádherné božie diela. Dychberúce. Ďakujem za článok!
REAGOVAŤ
+
27
|
-
74
21.08.2015 22:11
Jozo
Dakto take detiska chce, dakto nechce a berie ich ako pritaz, preto voli potrat. Je tam toho. Stale sa z toho robi zazrak, pritom na svete je 7.1 MILIARDY ludi, tak o nejaky zazrak pojde asi tazko. O.i. tak sa rozmnozuju vsetky cicavce a z nich nikto na rit nepada. Nech je na svete dokopy 50miliard cicavcov: tzn. za ziadny zazrak to na tejto planete nemozno povazovat.
REAGOVAŤ
+
60
|
-
11
22.08.2015 01:53
Lenka
...bezcitny primitiv...najslusnejsie, co ma napadlo....
+
9
|
-
5
22.08.2015 12:34
Eva
Čiže seba nepovažuješ za zázrak? Vôbec nie si výnimočný?
+
39
|
-
9
22.08.2015 13:30
Calanthé
Keď to berieš z takého biologického hľadiska, tak som ešte nepočula o inom cicavcovi, ktorý dobrovoľne zabíja svoje potomstvo, pokiaľ ozaj nemá na výber, okrem človeka...
+
21
|
-
4
22.08.2015 14:33
44
duševný úbožiak!!!
+
16
|
-
13
22.08.2015 20:07
Mirka
Dúfam, že ty nikdy nebudeš mať deti. Nezaslúžiš si taký zázrak. Pekný život V samote želám
+
5
|
-
8
23.08.2015 00:59
Magdalena
je mi z Teba zle
+
22
|
-
13
23.08.2015 10:25
martina
Suhlasim s Jozom,sice to napisal bezcitne,ale ma pravdu...sme parazitmi Zeme,nekontrolovatelne sa mnozime a potom su vojny,nepokoje a cojaviemcoeste...ja osobne nie som za potraty,ale som za to,aby potomstvo Zeme bolo kontrolovane,tzn. sterilizacia neprispôsobivych,vaznov a nasilnikov,ludi s dedicnymi postihnutiami atd.
+
16
|
-
19
24.08.2015 07:29
Majka
moj nazor je ako jozov,je velmi vela deti,ktore su tyrane,ktore hladuju,o ktore sa nik nestara.. ked to clovek vidi tak to srdce trha,samozrejme je chyba v ludoch,v tejto dobe je slusna antikoncepcia ale ak uz sa toto stane,tak radsej nech volia potrat ako dieta po porode cele detstvo trapit
+
15
|
-
6
24.08.2015 16:31
jana
Vsetkym zehnam prave poznanie a milost obratenia a viery...
+
28
|
-
7
24.08.2015 20:19
Mária
Milý Jozef! Zázrak je, že ľudstvo ešte nevyhynulo. Podľa niektorých sa nekontrolovateľne rozmnožujeme, tak prečo by sme to nemali začať riediť? Každého farebného, potom každého impotentného, potom postihnutého, a o chvíľu nás bude tak akurát. Je mi z toho zle, aká je dnešná spoločnosť obmedzená a môžu za to taký ako napríklad milý pán Jozef. Ale nad Hitlerom sa budeme pozastavovať, a ženy konajú genocídu beztrestne na vlastných deťoch. Ostatné cicavčie matky vlastným životom chránia svoje mláďatá. A my ich dobrovoľne zabíjame.
+
20
|
-
4
28.08.2015 22:02
Katarína
Môj pohľad na vec je taký, že ludia ktorí išli na potrat nepoznali skutočnú Lásku- Boha. Riešiť také somariny typu " je nás veľa " je blbosť. Čo je pre Boha veľa? Boh nerieši čísla ani naše primitívny názory. To že my niektorým veciam nerozumieme ( a samozrejme odôvodňuje to našou logikou ) ešte neznamená že konáme správne. Myslím že Boh sa naozaj už dosť skláňa aby sme ho porozumeli. Je tak ťažké mu veriť? Nezabiješ nebolo zo srandy. Pozrite sa čo sa deje s naším svetom a to len preto že niekto nerozumie jednoduchému nezabiješ.. nehovoriac o ostatných našich priestupkoch. A pokiaľ niekoho naozaj tak trápi že nás je veľa a spoločnosť je v sra*kách tak nech sa modlí, robí pokánie za obrátenie hriešnikov a pomáha ako sa dá. Pomáha to. A tvrdí to niekto zväčším rozhľadom ako mám ja :)
+
2
|
-
4
07.04.2016 12:35
Malatí
Tak co takhle sprovodit ze světa sám sebe, aby tu pak bylo místo pro jedno další děťátko navíc?
+
3
|
-
0
27.04.2016 00:11
Katerina
Ale on JE to zazrak...nikde neni psane, ze zazraky jsou vzacne...naopak, staci se divat, a uvidite zazrak i v tech "nejobycejnejsich" vecech... Nejsem absolutne proti potratum, ale malo se mluvi napr. i o tom, jak potrat dozivotne poznamena psychiku zeny, zejmena potrat pod natlakem...malo se mluvi o ruznych volbach, a jejich dusledcich...
+
3
|
-
3
28.04.2016 20:35
Bea
Ja mám tiež rovnaký názor ako Jožo, sme preľudnení a každý biologický organizmus sa rozmnožuje je to úplne prirodzená vlastnosť žitia organizmu. Ja som tiež veriaca, ale nepáči sa mi ako na úkor človeka majú trpieť iné živé tvory, ktoré sú masovo vyhubované, vyvraždované, vysídľované zo svojich území a každým dňom vyhýnajú. Živočíchy si musia chrániť svoje mladé, lebo ich je málo, na druhej strane sa o ne vedia postarať, alebo ich zabijú (aj v prírode sa to deje). Ak sa matka nevie, alebo nechce postarať o dieťa má použiť antikoncepciu, nie zabiť dieťa. Ale ani to cirkev nepovoľuje, takže vlastne ženy ani na výber nemajú. V minulosti sa toľko nad potratom nebedákalo, bolo to prirodzené a teraz sa z toho ide každý pokakať.
+
4
|
-
0
01.05.2016 18:54
petr
Zřejmě jste vůbec nepochopil slovo ZÁZRAK
+
0
|
-
0
03.02.2017 21:05
Gaba
Moj osobny nazor je to zazrak ved z sa narodi nieco nove krasne mam sama 5 deti a kazdy jeden z nich je pre mna a manzela zazrak
+
0
|
-
0
05.02.2017 19:13
vera
dietatko je zazrak pre kazdu milujuci maminku co ho nosi pod srdcom. tym zazrakom ste boli aj vy.pre vasu mamu co vas nosila pod srdcom. co ste toho nazoru,ze to zazrak nie je.lenye vasa mama sa po nejakom case ako sa zacala uvedomovat ze aky ste blbci prestala sa o vas zaujimat a nedala vam dostatok lasky,pretoze olutovala ze vas vlastne vyprdla na tento svet a mala vas ako pritaz pretoze ste sa zacali spravat ako kreteni . takze vy ste riadny zazrak sveta co si mislite ze dietatko neni zazrak
+
43
|
-
4
22.08.2015 00:49
silvva
neviem čo mám napisať,,,,pred 8 rokmi som bola na potrate,,jednak som mala 35r. už som bola stará,,,,bola som rozvedena , mala som už jednu dceru,,,,mala som ťažké,,,,,,ale mala som si to to dieťa nechať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dcera vyrastla,nieje doma vôbec....mam iba psa..a ten sa ma ako prasa v žite,,,,som v trojizbovom byte sama ..pekna,mudra ale sama...denno denne vyhadzujem odpadky potravin..a to nehovorim o oblečeni...psik ma naj oblečenie....a ja som sama,,,,,veľmi veľmi ľutujem , že sa neda vratiť čas a to dieťatko by som si mohla nechať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
REAGOVAŤ
+
13
|
-
0
22.08.2015 09:05
Sat.
Je plno dětí, které potřebují pomoc.... Třeba i Vás nějaké naplní štěstím a radostí... Pokud se tedy jen i nadále nehodláte utápět v bolu a lítosti :-/.
+
3
|
-
1
22.08.2015 11:52
A ty?
pekna, mudra, skromna...
+
20
|
-
3
22.08.2015 16:26
bubu
Přeji vám, aby se vám vrátil klid do duše. Slyšela jsem, že pomáhá dát svému děťátku jméno a poprosit jej za odpuštění... A ještě jedna důležitá rada: Ježíš touží vám z celého srdce odpustit!!! Vždyť právě proto přišel na svět, zemřel a vstal z mrtvých. Nebojte se, obraťte se na Něj - On je lékař, co dokáže setřít každou slzu a uzdravit,co zraňuje. :-) Nebojte se.
+
12
|
-
0
23.08.2015 21:51
,,,
Je mi to hrozne luto. Všetci odsudzujú len ženy, ale keby sa nebali, keby ich mal kto podržať, tak si určite to babatko nechaju. a aj tak si to potom vytrpia len ony. musíš si odpustiť.
+
2
|
-
0
24.08.2015 00:02
darina štangová
žiaľ nie ste jediná,ktorá svoj čin oľutuje a s touto bolesťou musí žiť do konca svojho života,vdaka bohu nebola som postavená pred takéto rozhodnutie ,škoda že pri Vás v tej chvíli nestál niekto kto by vám pomohol a sma sa cítite natoľko nskoľko si to sama pripustíte,prajem vám aby ste našli svoj pokoj ,ten čas nevrátite ,upevňujte si svoje zdravie a hlavne chodte medzi ľudí a určite stretnete spriaznenú dušu ,prajem všetko dobré...
+
3
|
-
0
24.08.2015 11:43
Lívia
35 a stará? Rodila som v 37, po 17-ich rokoch. Prvé v 20, dcéru, a po 10-ich rokoch snaženia sa, keď som už ani nedúfala, som otehotnela. Bola som najšťastnejšia ne svete. Narodil sa nám náš malý, dodnes ho tak voláme, hoci už má 16 preč a máme aj ďalších malých, medzitým nás dcéra obdarila s dvomi vnukmi, jeden má bezmála 4, druhý pol roka. Roky sú čísla, každá žena sama musí cítiť, kedy sa stať matkou a urobiť pre to všetko. A keď nechce - nechápem, ale rešpektujem jej rozhodnutie - je X možností, aby tomu zabránila.
+
1
|
-
0
24.08.2015 15:16
Judy
Určite sa neobviňuj. Všetko je tak, ako má byť... Odpustenie.
+
5
|
-
1
24.08.2015 20:03
Mária
Viem, že niekedy skôr niečo vykonáme ako sa poriadne stihneme zamyslieť, ja ženu ktorá išla na potrat neodsudzujem, nemám na to nijaké právo, aj keď s potratom viac ako nesúhlasím. Stalo sa to dokonca aj mojej mamke, ktorá sa tiež tlakom okolia rozhodla, že je na 4 dieťa pristará, a že by ani peniaze nevychádzali. Je to už viac ako 20 rokov, vtedy sa potraty robili v celkovej anestéze, mamka vždy so slzami v očiach hovorila, že si to rozmyslela na operačnom stole, ale už pod vplyvom anestézy nevládal protestovať a tak sa to stalo. Vždy si to vyčítala.Nás svoje deti viedla k tomu, aby sme si vážili život od počatia a nespravili takú chybu ako ona. Milujem ju a vážim si ju. Viem, že bola dobrý človek, len spravila chybu, bohužiaľ takú, že stála môjho súrodenca život.
+
1
|
-
0
25.08.2015 07:37
M
Milá pani Silvva, veľmi odporúčam navštíviť víkendovku "Ráchelinu vinicu", tento odborný pomáhajúci program práve pre ženy s takouto skúsenosťou.
+
0
|
-
0
25.01.2016 21:05
Lena
Je velmi smutne, ze to lutujete. Urcite nie je lahke zit s takym pocitom. Zial, vratit sa to neda. Co tak adopcia? Ked ste na tom materialne tak dobre ako hovorite nemal by to byt problem. Na svete je vela deti bez rodicov ktore potrebuju dobry domov.
+
1
|
-
0
19.06.2017 12:00
Any
Milá paní, takže vy další dítě jste jen chtěla z důvodu, aby vy sama jste nebyla sama. Jak sobecké!!!! To není něco na společnost, to si raději mějte toho psa!
+
23
|
-
18
22.08.2015 13:01
C
Téma potratov je dosť kritizovaná a je pravda, že sa to veľkej časti zdá nehumánne (väčšinou kresťanom, ahem) no nikto nemá právo na to aby druhých od potratu odhováral. Každá jedna žena by mala mať možnosť rozhodnúť sa sama a ak proste netúži po deťoch a nemá dôvod ho vynosiť tak prečo nie. Teraz si určite myslíte, že čo som za zviera, mohla ho dať do detského domova a tak podobne. No pravdou je, že detské domovy sú plné a prečo priniesť dieťa do takého prostredia? Alebo na druhú stranu, prečo sa nútiť do vychovávania dieťaťa, ktoré vlastne ani nechce. Zamyslite sa nad tým, že vy nemáte právo na to aby ste niekoho nútili aby na potrat nešiel.
REAGOVAŤ
+
13
|
-
7
22.08.2015 13:26
Daniela
No ak nik nemá právo rozhodovať za iných, tak ako je možné že niekto rozhoduje za tie deti? Či to sú len veci, a tí čo ich splodili a mali možnosť tehotenstvu zabrániť sú viac? Zatiaľ čo tie deti na život právo majú, ich sploditelia na egoizmus takého druhu nie...Alebo trpeli amnéziou keď súložili? Hmmm...ešte že ich rodičia takto neuvažovali i keď sa natíska otázka či by teda nebolo bývalo lepšie aby sa práve takíto egoisti nenarodili...Ale sú tu, kvôli hodnote ľudského života ktorú si ich rodičia uvedomovali...A oni si nedokážu uvedomiť ani toľko že pri nechranenej súloži je možné tehotenstvo? Tak potom je zrejme celkom v poriadku aj vojna, vražda, a všetky zverstvá, veď kto ich pácha môže byť rovnako ospravedlnený...Len sa chudák dopredu nezamyslel asi...
+
15
|
-
11
22.08.2015 13:54
C
Tak ale je rozdiel ak niečo na tebe parazituje (živí sa na tebe) a zabiť človeka, ktorí funguje samostatne,v tom prípade máš logické právo na to aby si sa rozhodla, či sa chceš nechať parazitovať alebo nie. A za druhé, nemôžeš niekoho nútiť aby porodil dieťa ktoré nechce. Ano, dá sa zabrániť počas styku tomu aby sa dieťa nenarodilo no nezabúdaj, že aj omyly sa stávajú. Je mi ľúto ak som ťa pohoršil no zjavne máme rozdielne názory a bude to vzájomné hádzanie hrachu na stenu. Pekný deň prajem.
+
11
|
-
4
22.08.2015 19:59
Monika
"Ak na tebe niečo parazituje..."??? To sa deťom už tak hovorí? Tak to môžeme rovno vraždiť parazitov tak do cca koľko? dáme 7 - 10 rokov? aj vtedy na tebe ešte parazituje, musíš sa oň starať, variť mu, prať mu, šatiť ho, ošetrovať ho... samo by asi v tomto svete veľmi neprežilo...
+
6
|
-
4
22.08.2015 20:11
Mirka
Existuje toľko druhov ochrany,že si človek ani vybrať nevie.. Ak má človek dosť rozumu aby to dieťa spravil, prečo ho zabíja. Nehovorím o znásilnení. Ale rozumný človek zváži aké sú následky nechráneného sexu. Len toľko.
+
0
|
-
0
23.08.2015 15:38
andrea
Neschvalujem potraty ale ako nedavno jedna žienka porodila dietatko a malo dva promile alkoholu v krvi!!! Tak to volila ist na potrat aj tak ho zabila....
+
0
|
-
0
23.08.2015 21:54
mama
Ty si asi chlap, alebo žena, čo ešte nema deti.ale každá žena, ktora by mala aspon maličku podporu od niekoho by si určite dieťa nechala.A po potrate má aj tak výčitky na celý život.možno každý deň ľutuje, čo spravila.
+
9
|
-
0
24.08.2015 19:34
Mária
Keď žena nechce mať dieťa, tak nech nespáva s chlapmi! A keďže takýto životný štýl dnes by bol podľa niekoho predpotopný, tak nech sa aspoň patrične chráni proti otehotneniu a nie potom zabije dieťa. Proti zabíjaniu psov, mačiek, koní,... sa búria národy a o živote bezbranného dieťaťa môže rozhodnúť žena, lebo by jej možno pokazilo postavu, alebo .... Ľudia, spamätajme sa konečne, veď my sme horší ako zvieratá a to vraj rozmýšľame, len neviem kedy a čím.
+
4
|
-
4
26.08.2015 01:14
N
Sex- ochrana existuje, no su aj nehody! Ludia odsudzujete ine zeny len preto, ze idu na potrat. Moze sa aj Vam stat ze si to dieta jednoducho nemozete nechat, hocico! Boli by ste radi ak by to dieta vyrastlo v deckom domove bez lasky, a bez rodicov, no co Vam poviem urcite by malo uzastne detstvo, o tom sniva kazde dieta! Zeny starajte sa o seba a nerozhodujte za ine ked neviete v akej zivotnej situacii sa nachadzaju! Zasnem nad ludskou hlupostou!
+
6
|
-
1
11.09.2015 21:40
Lizardette
Je to moc smutné, ale musíme si přiznat, že jsme se jako civilizace neskutečně hluboko propadli ve vnímání opravdových hodnot, jako je ta nejcennější, a tou je lidský život. Bolí mě slyšet vyjádření matek, že se jí dítě zrovna nehodilo do plánu, přišlo v absolutně nevhodný čas, a proto musí být zlikvidováno jak obtížný hmyz. Častokrát je důvodem pouze pohodlnost a neochota se obětovat pro nový život. A i když je někdy ouvej, vždycky se to s pomocí Boží dá nějak zvládnout. Nemálo matek, které v tíživé situaci na poslední chvíli odstoupily od rozhodnutí dát své dítě zabít potratem, jsou přešťastné, že se rozhodly pro život jejich děťátka a nikdy zpětně nezalitovaly tohoto rozhodnutí, i když často i poté řešily existenční problémy. Bože, dej nám poznat Tvoji Pravou Lásku, abychom se probudili z této temnoty ducha, ve které jsme tolik ponořeni, že už nevnímáme světlo opravdové lásky. Tolik ji potřebujeme, celé lidstvo.
+
2
|
-
1
25.04.2016 16:26
mama
To je to, že žena sa rozhoduje SAMA. A potom aj sama znáša dôsledky, jednak je tu otec dieťaťa a aj rodina, mali by ju podržať, pomôcť. Len tie ženy vedia, aké je to strašné, ktoré to podstúpili. Odsudzujem jednoznačne potrat, ale tie ženy nie, je mi ich veľmi ľúto. A nech nikto nehovorí, že žena zabila dieťa. zabije ho aj doktor, aj tí, či jej radia potrat, aj tí, čo jej nepomôžu, a otec dieťaťa tiež, ked ju nechá v tom samu. Keby len trošku cítila oporu, tak to nespraví. Treba tento problém riešiť celospoločensky, nie len "nechávať voľbu na ženu".
+
0
|
-
0
26.04.2016 01:40
Adriana
Keď premýšľaš takto, tak radšej s nikým nič nemaj. To je najbezpečnejšie a najhumánnejšie
+
0
|
-
0
04.02.2017 22:28
niekto
Ze ked si nemozu dieta nechat... poculi ste uz o adopcii?... to je vtedy, ked sa zena dieta vynosi a da na adopciu a iny par bude neskutocne stastny, ze ma vytuzene dieta, ktore dovtedy mat nemohol. Tak sa zo zlej situacie rodi velke dobro a stastie. Antikoncepcia a potraty... to je ked sa zo zlej situacie rodi obrovske zlo.
+
1
|
-
0
22.08.2015 23:03
Monika
REAGOVAŤ
+
3
|
-
1
23.08.2015 01:27
Monika
Pisala som text, tak nechapem prečo je tam iba meno. Je to hrozne keď žena príde o vytúžene babetko ja to viem aky to je pocit a nikomu na svete to neprajem. Bolesť, smútok, plač a spomienky zostanú navždy. Pri takýchto fotkách až človeku zviera hrdlo od ľútosti. Rodičom prajem všetko dobre a súcitim snimi
+
3
|
-
0
23.08.2015 01:03
Magdalena
Moje deti-Alex v 28t.t,Maxim v 27t.t,vaha cca 1000gr,maju chut zit ako ostatne deti
REAGOVAŤ
+
2
|
-
2
24.08.2015 18:21
Júlia
Ja som riešila dilemu pre 28 rokmi Skončila som gympel, chcela som ísť ďalej študovať, ale zostala som tehotná. Môj priateľ sa asi zľakol a jedného dňa mi povedal, že zajtra (piatok) nepríde ku mne. myslela som si, že ok, veď potom v sobotu.Odvtedy už nikdy neprišiel. Rodičia ma jasne poslali na potrat, ale ja som si všetko v nemocnici premyslela. Nedokázala som to. Už vtedy som svoje dieťa milovala. Rovnako som ho milovala aj neskôr. Stal sa miláčikom rodiny. Môj otec ho zbožňoval ako svojho syna. Vydala som sa za muža bez lásky, len aby môj syn mal otca a úplnú rodinu.V stredoškolskom období sa mi poďakoval tým, že sa nechcel učiť, pritom bol mimoriadne bystrý, nikdy mu nič nestačilo,neľúbil pomáhať v domácnosti, dal na drogy, viackrát ma okradol,odsedel si niekoľko rôčkov...Dnes o mňa ani nezakopne. Jednoducho, niekedy asi nie je správny čas na dieťa...
+
17
|
-
3
24.08.2015 19:27
Mária
Ja si myslím, že keď nie je na dieťa správny čas, tak potom by nemal byť správny čas ani na sex. A ak sa rozhodneme si užívať, sme povinný niesť následky a nie len tak si povedať, že nebol správny čas. Vaše rozhodnutie bolo určite správne, váš syn mal a naďalej má právo na život aj na lásku. My matky sa musíme naučiť byť milosrdné, milovať, aj keď naše deti stratia správny smer a mať pre ne vždy otvorenú náruč aj keď nám mnoho ublížili. Ale milovať neznamená bezhlavo schvaľovať nesprávne kroky. V prvom rade si treba uvedomiť, že keď dieťa siahne po drogách, chyba bude aj v jeho okolí a tým nikoho nechcem obviňovať, lebo nepoznám celú situáciu. Len vás chcem povzbudiť k láske, ktorú ste cítili, keď ste nosili svojho syna pod srdcom, nikdy na to nezabúdajte, láska vylieči všetko, len musí mať správnu podobu a keď treba, tak treba byť aj prísny, no milosrdný. Verte svojej láske
+
3
|
-
1
05.09.2015 08:04
Alexa
Mne ta posledna fotografia pride trochu bezcitna - usmievat sa pri mrtvych detickach, to je strasne...
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
21.01.2016 13:25
Fero
Jozo...ty si fakt primitív :D oot....
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
25.01.2016 21:01
Lena
Tema potratov je kontroverzna ale treba mat na pameti ze umely potrat je zvycajne poslednou moznostou. Vazne pochybujem ze hociktora psychicky zdrava zena to robi lahkomyselne. Pre potrat sa rozhodnu zeny ktore si myslia ze nemaju inu moznost. Dovody mozu byt rozne: nemaju na to financne prostriedky alebo vhodne domace prostredie, necitia sa pripravene na deti alebo deti vobec nechcu atd... Pre vacsinu ludi sa tieto dovody nemusia zdat dostatocne zavazne aby sa vykonal potrat ale pre kazdu individualnu zenu je prave ten jej dovod najzavaznejsi. Co by robili v jej situacii ostatni ludia nie je pre tuto kontretnu zenu relevantne. Toto je pre vsetkych ktori tu kometuju so svojimi pribehmi, pozitivnymi alebo negativnymi. Je pekne ze mamicky maju rady svoje deti tak ako je smutne ze niektore zeny lutuju potrat. Nikto z vas nema pravo sudit situaciu a rozhodnutia druhych ludi, hlavne ked ide o nieco tak osobne ako je potrat/tehotenstvo.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
07.04.2016 14:38
Zuzana
Ja som prezila presne to iste tiez som potratila ale v 21 tyzdni ,odtiekla mi plodova voda a kym som prisla do nemocnice babatko bolo uz vo mne mrtve,tak nasledoval porod,kde som uz vedela ze babatko rodim mrtve..bol to hrozny pocit ,ktory neprajem nikomu..
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
24.04.2016 04:39
Ondrej K.
Či sa dieťa splodi, chcenie alebo nechcenie, stale je to už človek ako živa bytosť.Pred našim stvoriteľom, viem že je to vražda!!!
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
06.05.2016 16:54
Anna
Slzy na krajíčku... krásne :)
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
06.05.2016 17:08
Wiky
Potrat je kazdej zeny vlastne rozhodnutie! Co ak zena ma vazny zapal ktory by zabil aj ju ak by sa neliecila kvoli dietatu (to sa stalo mne..mala som umriet kvoli vasej filozofii?!) ....nieje to len o sprostych mladych babach ktore su nezodpovedne!!! Alebo ked sa dozvie zena ze jej dieta ma vaznu chorobu a bude trpiet cely zivot! Treba aj nad takými vecami rozmyslat!
REAGOVAŤ
+
8
|
-
0
04.01.2017 23:28
Grace
Moja mamka rodila,keď mala 44.Je to veľmi čerstvá udalosť. Ja som už poVŠ, pracujem,mladší brat tiež pracuje.Už počas tehotenstva mamka vedela, že niečo nie je v poriadku,ale bábo ai nechcela dať vziať, aj keď stála proti "radám" lekárom. Sestrička sa nakoniec narodila s komplikáciami ,ale zahrnuli sme ju láskou. Nevedeli sme totiž ako dlho s nami bude, bolo to vážne. Bola však nádherná a držať ju v náručí po dlhšej dobe, bolo úžasné. "Odišla" keď mala 4 mesiace a stihli sme ju zahrňovať láskou ešte2 mesiace aj doma. Aj keď sme vedeli, že s nami dlho nebude,môžem povedať, že to boli jedny z najkrásnejších, najvzácnejších a najbohatších momentov v mojom živote. To, že moja mamka, úžasná žena, aj keď stála pred neľahkým rozhodnutím, urobila najlepšie,čo vedela a ja som svojej sestričke a mamke za to nesmierne vďačná, aj keď sa tento príbeh môže zdať smutný,lebo tieto momenty z nás spravili BOHatších ľudí.Keby ľudia pred svojimi rozhodnutiami mohli PRV zažiť takú lásku.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
04.11.2017 02:06
Paula
Wau
+
2
|
-
0
04.11.2017 02:18
Paula
Na VS sme mali profesorku filozofie, ktorej myslienky si nesmierne vazim. Na temu potratu povrdala jedine: Neviem, ci by som za tych istych okolnosti, v tom istom prostredi nekonala rovnako. Tj nemozem niekoho odsudit, lebo ja v tej istej situacii mozem konat podobne. A to si treba preniest do akejkolvej oblasti. Tj neodsudzovat. Clanok je predovsetkym o sireni ´uvedomelosti ´ cloveka ako vyzera jeho potomok. Naozaj je to najvacsie zverstvo co clovek dokaze- potrat. Ziadny iny tvor toto nespravi. Ked lekari vedia tolko ´dobre radit ´ ako odstranit ´nevhodny plod ´ preco k tomu nedodaju ze zena sa s tym nikdy nezmieri, ze je moznost adopcie, podpory, nejaka kniha, pribeh ... sama som zazila za dverami ako zena v soku ze je tehotna ziadala info o potrate a lekar jej tie info dal a nic viac ... nevedela som ako jej pomoct .. v cakarni mala dceru, pocula by nas rozhovor.. lekar na to moznost mal... Zelam vsetkym buducim mamam aby mali okolo seba vzdy dost ludi co ich podrzia.
REAGOVAŤ