logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Rady o manželstve, ktoré som potreboval počuť skôr

Publikované: 29.07.2015 o 17:44Autor: Gerald Rogershodiny Prečítate približne za 5 minút
Nie som expert na vzťahy. To, že som si prešiel rozvodom, mi pomohlo vidieť veci inak, ako by som ich robil dnes. Až po 16 rokoch s mojou ženou, ktorú som stratil rozvodom, som prišiel na rady, ktoré píšem.

1. NIKDY NEPRESTAŇ SVOJEJ ŽENE DVORIŤ. Neprestaňte chodievať na rande. NIKDY ju nepovažuj za samozrejmosť. Keď si ju požiadal o ruku, sľúbil si, že budeš mužom, ktorý vlastní jej srdce a ochraňuje ho. Je to ten najdôležitejší poklad, ktorý ti bol kedy zverený. ONA SI VYBRALA TEBA. Nikdy na to nezabúdaj a NIDKY SA NESTAŇ LENIVÝM v láske.

2. CHRÁŇ SVOJE VLASTNÉ SRDCE. Tak ako si sa zaviazal byť ochrancom jej srdca, s rovnakou ostražitosťou musíš strážiť to svoje. Maj rád sám seba, buď otvorený svetu okolo, ale v tvojom srdci nech je jedno špeciálne miesto, kde nesmie vstúpiť nikto okrem nej. Maj toto miesto vždy pripravené prijať ju a pozývaj ju sem, avšak nedovoľ vstúpiť nikomu ani ničomu inému.

3. ZAMILUJ SA ZNOVA a ZNOVA… a STÁLE DOOKOLA. Ľudia sa menia. Ani vy nebudete vždy tými istými ľuďmi ako ste boli v deň vašej svadby, a preto je dôležité každý deň sa znova rozhodnúť jeden pre druhého. Vždy bojuj o lásku svojej ženy, tak ako si bojoval, kým ešte nebola tvoja.

4. VŠÍMAJ SI NA NEJ TO DOBRÉ. Sústreď sa na to, čo na nej miluješ. Pretože to, na čo sa zameriaš, bude rásť. Ak sa zameriaš na to, čo ťa rozčuľuje, časom už neostane viac než stále nové a nové dôvody na rozčúlenie. Ak sa však zameriaš na to, čo miluješ, ani nevieš ako a ocitneš sa pohltený láskou. Sústreď sa až do chvíle, keď už nedokážeš vidieť nič len lásku, a vtedy si uvedomíš, že si ten najšťastnejší muž na svete, keď máš za manželku túto ženu.

5. NIE JE TVOJOU ÚLOHOU JU ZMENIŤ ALEBO NAPRAVIŤ. Tvojou úlohou je milovať ju takú aká je, bez akéhokoľvek očakávania, že sa raz zmení. A ak sa zmení, miluj tú, ktorou sa stala, či už je taká, ako si chcel, alebo nie je.

6. ZODPOVEDNOSŤ ZA TVOJE EMÓCIE PATRÍ TEBE. Nie je úlohou tvojej ženy robiť ťa šťastným a tiež ťa nemôže spraviť nešťastným. Si zodpovedný za nájdenie svojho vlastného šťastia, cez ktoré sa môže preliať radosť do vášho vzťahu a vašej lásky.

7. NIKDY NEOBVIŇUJ svoju ženu ak si TY zúfalý alebo ak si TY na ňu nahnevaný.

 Tieto pocity pramenia z tvojho vnútra, patria tebe, TY máš za ne zodpovednosť. Nájdi si chvíľku času a skús porozumieť tomu kúsku v tebe, ktorý volá po vyliečení. Táto žena k tebe dokonale pasuje aj vďaka tomu, že odkryje tvoje rany z detstva a hoci to bolí, získaš možnosť vyliečiť ich. Potom ťa už viac nebude rozčuľovať ani privádzať do zúfalstva, a ty sa budeš zamýšľať, ako vôbec niekedy mohla.

8. Nechaj svoju ženu JEDNODUCHO BYŤ. Keď je nešťastná alebo rozrušená, nie je tvojou úlohou to napraviť. Tvojou úlohou je PODRŽAŤ JU, OBJAŤ, nechať ju pocítiť, že je to v poriadku. Nechať ju pocítiť, že ju počúvaš, že je pre teba dôležitá, a že sa o teba môže kedykoľvek oprieť. Ženská povaha je plná zmien a emócií, ktoré ako búrka raz silnejú, inokedy slabnú, a ak ty ostaneš silný a nebudeš ju odsudzovať, získaš si jej dôveru a ona ti otvorí svoju dušu… NEUTEKAJ PREČ KEĎ JE ROZRUŠENÁ. Buď silný a nechaj ju pocítiť, že si s ňou. Načúvaj tomu, čo skutočne hovorí, tomu, čo je skryté pod slovami a emóciami.

9. BUĎ BLÁZON… neber sám seba tak prehnane vážne. Smej sa. A rozosmej aj ju. Smiech robí všetko ostatné jednoduchším.

10. NAPĹŇAJ JEJ DUŠU KAŽDÝ DEŇ… nauč sa hovoriť jej jazykmi lásky, objav spôsoby, ako jej môžeš dať pocítiť, že je pre teba dôležitá a CENNÁ. Požiadaj ju, nech ti spíše zoznam DESIATICH VECÍ, vďaka ktorým sa cíti byť milovaná, a zapamätaj si tieto veci. Nech je pre teba každodennou prioritou snažiť sa, aby sa cítila ako princezná.

11. BUĎ PRÍTOMNÝ. Venuj jej nielen svoj čas, ale aj svoju sústredenosť, pozornosť a svoju dušu. Nech si to vyžaduje koľko chce, snaž sa vyčistiť svoju myseľ keď si s ňou, nech S ŇOU môžeš BYŤ NAPLNO. Správaj sa k nej ako k svojmu najcennejšiemu zákazníkovi. Ona ním je.

12. BUĎ OCHOTNÝ VNÍMAŤ JEJ SEXUALITU, uniesť ju silou svojej mužnosti, pohltiť ju a preniknúť do nej, do najhlbších vrstiev jej duše. Dovoľ jej roztopiť sa v tvojom náručí vediac, že ti môže plne dôverovať.

13. NEBUĎ HLUPÁK… Ale tiež sa neboj byť hlupákom. Určite budeš robiť chyby a takisto bude robiť chyby aj ona. Snaž sa nerobiť ich priveľa a poučiť sa z tých, ktoré si spravil. Neočakáva sa od teba, že budeš dokonalý, len sa snaž nebyť príliš hlúpy.

14. NECHAJ JEJ PRIESTOR. Žena je expert v dávaní a rozdávaní sa a občas potrebuje pripomenúť, aby si našla čas aj na starostlivosť o seba. Niekedy potrebuje vzlietnuť z tvojich konárov a ísť hľadať potravu pre svoju dušu, a ak jej tento priestor dáš, vráti sa späť s novými melódiami na spievanie… Jednoducho jej povedz, nech si oddýchne a využije čas pre seba, HLAVNE ak už máte deti. Potrebuje ten čas na obnovu a nájdenie svojho ja, potom čo sa stratila v službe tebe, deťom a svetu.

15. BUĎ ZRANITEĽNÝ. Buď ochotný zdieľať sa jej so svojimi obavami a pocitmi a uznať svoje chyby.

16. BUĎ ÚPLNE OTVORENÝ. Ak si chceš získať jej dôveru, musíš byť ochotný podeliť sa o VŠETKO… Hlavne o veci, o ktoré sa nechceš podeliť. Chce to odvahu úplne milovať, úplne otvoriť svoje srdce a vpustiť ju dnu, keď si nie si istý, či sa jej bude páčiť, čo tam nájde… Dovoľ jej milovať ťa celého, tvoje temné zákutia rovnako ako tvoje dobré vlastnosti. ZHOĎ MASKU. Ak máš pocit, že musíš pred ňou nosiť masku a byť dokonalý v každej situácii, nikdy nezažiješ plný rozsah toho, čím láska vie byť.

17. NIKDY NEPRESTAŇTE SPOLU RÁSŤ. V stojacich vodách sa šíri malária, tečúci potok je vždy svieži a čistý. Atrofia je prirodzený proces, keď prestaneš pracovať na svojich svaloch, rovnako ako keď prestanete pracovať na svojom vzťahu. Hľadajte spoločné ciele, sny a vízie, ku ktorým sa môžete spolu približovať.

18. NETRÁP SA KVÔLI PENIAZOM. Peniaze sú hra, pracujte spolu ako tím, aby ste ju vyhrali. Nikdy nepomáha, ak spoluhráči v tíme bojujú proti sebe navzájom. Nájdite spôsoby, ako využiť silu obidvoch osobností na výhru.

19. ODPÚŠŤAJ OKAMŽITE a sústreď sa na budúcnosť, namiesto aby si niesol náklad z minulosti. Daj si pozor, aby si sa nestal rukojemníkom svojej minulosti. Pripútanosť k chybám z minulosti, či už k tvojím alebo k tým jej, je ako ťažká kotva vo vašom manželstve, ktorá vás bude držať na mieste a nepustí vás plávať ďalej. ODPUSTENIE ZNAMENÁ SLOBODU. Prerež lano kotvy a vždy si vyberaj lásku.

20. VŽDY SI VYBERAJ LÁSKU. VŽDY SI VYBERAJ LÁSKU. VŽDY SI VYBERAJ LÁSKU. Koniec koncov, toto je jediná rada, ktorú potrebuješ. Ak toto bude základný princíp tvojho rozhodovania, nič na svete nemá šancu zničiť šťastie vášho manželstva. Láska všetko vydrží.

 

Prevzaté z Facebooku Ligy pár pár, s povolením, autor prekladu neznámy

Zdroj: http://geraldrogers.com/marriage-advice-i-wish-i-would-have-had/

Ilustračné snímky: pooreconomy.wordpress.com, pichost.me, miapara.wordpress.com

INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
DISKUSIA (48)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
13
|
-
2
21.06.2014 11:11
Pavel
Je to všechno krásně míněno, ale život v reálu je jiný, lépe by bylo snažit se naplňovat uvedená pravidla v chování tak ke své ženě, ale žena by měla být k tomu sama vstřícná a dovést vše co pro ní můž dělá mu to oplácet. Láska není jednosměrná ulice, aby to fungovalo, protože láska je věc oboustranná. Skutečností také je , že láska jen touží a nedovede moc přemýšlet.Také v lásce je vždy sladce přijímána bezhlavost. Je v tom také mnoho dalších věcí z hlediska fyziognomie jedince,jako je povaha..
REAGOVAŤ
+
14
|
-
13
21.06.2014 12:18
Linda
Pavel ale hlavou je muz, muz chrani a zena sa prisposobuje. Bozia laska je o inom, nie o tuzeni a bezhlavosti.
+
2
|
-
1
01.01.2015 09:04
PP
To hej, ale jediné správanie, ktoré môžeš zmeniť, je tvoje vlastné. Rady, že "muž by mal urobiť toto a žena toto" sú mi platné len z polovice :)
+
27
|
-
1
21.06.2014 17:46
Jan
A teraz prosím aj rady pre ženy v manželstve! :)
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
23.06.2014 15:14
Ema
tak! :)
+
7
|
-
0
04.06.2015 09:28
Anna
V podstate to isté :-)
+
6
|
-
2
21.06.2014 18:38
Jozef
Tych dvadsat rad je dokonalost sama , treba mysliet na to, ze zena ma uplne odlysne myslenie, ako je to v bodoch pre zenu je najdôlezitejsie byt denne presviedcana, ze je milovana, muz potrebuje od nej denne pocut, uznanie za vsetko, co sa u nich deje.
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
04.06.2015 20:19
rena
hm, ak nemam pocit, ze moj chlap ma miluje, tazko hladam silu na vyjadrovanie uznania za cokolvek
+
6
|
-
0
21.06.2014 23:26
Martina
A teraz, prosim, napíšte rady aj pre nás, pre ženy! Mám pocit, že ak aj mi ďáme mužom po čom túžia a momentálne o tom nevieme, mnohé z tých dvadsitich bodov budú napľňané akoby same od seba.
REAGOVAŤ
+
12
|
-
1
22.06.2014 13:11
fero
...myslim, ze rovnake rady platiaaj pre zeny...
+
2
|
-
1
24.06.2014 16:49
Andrej
Suhlasim s Ferom. Manzelstvo je o dvoch ludoch. Ak sa stane , ze niektory z tych bodov nefunguje, nie je to len moja vina. Vzdy su na vine obaja rovnako. To nase tiez prechadza obdobim, ktore by som radsej preskocil avsak, ja stale moju zenu lubim, co uz naopak zda sa neplati. ..
+
7
|
-
2
22.06.2014 13:39
miki
je to krásne pravdivé a najmä precítené ideálom. Ak bol autorom muž tak klobúk dole, neviem ako sa mohol rozviesť, ale skôr to vyzerá na ženu. A pravdou je že skutočná láska víťazí takže ten kto ju dáva nikdy neprehrá, pretože láska rastie dávaním a odumiera uzatváraním sa do seba
REAGOVAŤ
+
4
|
-
0
18.12.2014 16:51
Jozef
autorom článku je Gerald Rogers, špecialista na poradenstvo link je www.GeraldRogers.com detaily sú uvedené na tejto Web_stránke /poznámka spisovateľ, rečník a MENTOR formovania medziľudských vzťahov Osobne si články s touto kľúčovou rodinnou problematikou veľmi vážim. Tento článok radím medzi TOP rady: mužom i ženám.
+
8
|
-
1
01.05.2015 17:19
Vlado
Poznam rodinu kde iba muz dava a bozkal by zem kam noha jeho zeny sliapne, no ona si to nevazi a osocuje ho napriek tomu ze len on financne velmi slusne zabezpecuje rodinu, je mily,zrucny,inteligentny spolocensky a sympatak...ale nikdy ho nemilovala...tak by ma zaujimalo ako to autorovi zapadne do temy. Naviac, nie je to jediny pripad co poznam...ja viem len to, ze su v prvom rade ludia zeny aj muzi, ze obe tieto entity maju city, emocie, srdce aj rozum...a viem aj jedno ze manzelstvo je v prvom rade tim a v time sa ak ludia spravaju timovo, co znamena ze viac ci menej ale urcite snahou prispievaju k spolocnemu a zelanemu vysledku...cokolvek spomenute zahrna rovnovahu ako neoddelitelnu podstatu bytia a existencie zivota, zeme a vesmiru, tak aj rovnovahu vo vztahu. Ak nastane nerovnovaha v comkolvek dochadza k disharmonii vo vsetkom spomenutom...teda dovolim si tvrdit ze vztah zalozeny na VZAJOMNEJ laske, porozumeni,respekte ma sancu na trvalo udrzatelny rozvoj.Snahu musia mat OBAJA :-)
+
6
|
-
5
22.06.2014 16:12
tomasio
Teoria vsetko je to teoria...muz je hlavou kym ide tak ako zena si predstavuje,jedna vychylka a je idylke koniec...dnesne zeny su emocionalne vyprahnute...laska neexistuje,teda uz neexistuje
REAGOVAŤ
+
7
|
-
0
24.06.2014 21:37
nena
nie, existuje ............. len ty si s ňou ešte nestretol :)
+
2
|
-
0
21.09.2014 14:51
jaja
.....?emocionálne vyprahnuté, možno vďaka skúsenostiam s mužom, ktorému chcela plniť úlohu v jeho živote, no nevážil si to až vtedy,kedy ho má na háku by chcel naspať jej lásku tak je to :?čo ty na to
+
1
|
-
0
05.06.2015 11:04
Dia
Súhlasím s jaja ani lístok sa bez vánku nepohne a muži si nevážia veci ktore robi pre ne žena az kým žena neodíde rozchod .
+
1
|
-
0
18.06.2015 16:07
Marcela
To čo spomenul Vlado, súhlasím s tým , je to v podstate tak, že egoisticky partner, nie je vlastne partner
+
3
|
-
1
22.06.2014 20:18
Alena
najlepší a základný je bod č.14..........viac nemam čo povedať ktomuto.......
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
23.06.2014 08:22
Stanka
súhlasím... :)
+
3
|
-
2
23.06.2014 21:16
Igor
hej to je pekne... ale otazka znie... preco sa tie emancipovane zenske nechovaju podla tychto pravidiel tiez???
REAGOVAŤ
+
1
|
-
2
27.06.2014 16:05
Linda
lebo sú emancipované, odpovedal si si.
+
2
|
-
0
29.06.2014 19:14
Igor
Linda, emancipovana znamena rovnopravna a nie ze je nieco viac...
+
1
|
-
0
04.06.2015 19:50
Vlaďka
Igor a koľko mužov sa správa tak ako radí autor? ... to čo predostrel je aj tak ideál, máloktorý pár dosiahne stav, kedy splňajú všetky body... ale za pokus to stojí :) ... ale jasné že snazit sa musia obaja, jednostranná snaha je na prd
+
1
|
-
0
24.06.2014 21:11
miki
je to len klam a zbytočne fantazirovanie že čo keby.to može napísat aj druhá strana ale ak to chce proste urobit tak to urobi či chlap alebo žena a stat sa otrokom svojho života je blbost.tiež som rozvedeny ale štastne
REAGOVAŤ
+
0
|
-
2
21.09.2014 15:07
JAJA
Ako môže byť niekto šťastne rozvedený_:?__:?Nerozumiem tomu, možno to niektorý človek chápe tak,alebo sa to len tak hovorí!. pritom niekde vo svojom vnútri určite trpí.Nechápem ako mohli takýto ľudia, ktorí sa nakoniec rozvedú zobrať a slúbiť si vernosť v dobrom aj zlom, vstúpiť do manželstva to je zodpovednosť aj za toho druhého, ktorého si beriem či to je len tak z jednej strany povrchnosť a druhá strana ak to berie vážne a s láskou,sa sklame,sklamú sa AJ deti(klamstvo plodí zlo a odlúčenie).
+
4
|
-
1
04.06.2015 13:39
duriak
Aj ja som stastne rozvedeny!!!A ex som sa zato aj podakoval. Ona chcela rozvod ja nie. Ale teraz som stastny so zenou ktora si ma vazi a je stastna ze ma ma. Ono clovek v 45 si najde zenu taku aku chce v mladom veku je to o tom s kym sa da dokopy ale az cas ukaze co obaja chcu.
+
5
|
-
0
26.06.2014 00:02
Sunny
obavam sa, ze toto rozhodne nepisal chlap....
REAGOVAŤ
+
4
|
-
0
12.12.2014 00:20
maja
kazdy si je strojcom svojho stastia a kazda zena a aj chlap su iny maju ine povahy zaujmy a preto si myslim ze nik nemoze urcit pravidla ako byt stastny ....staci ked jeden bude nasluchat tomu druhemu byt uprimny a navzajom sa podporovat v ziali stasti v zivote dokazovat si lasku kazdy den moj muz mi ju dokazuje denne malickostami uz len tym ze ranno spravi dve kavy a s usmevom mi povie vsak si chcela kavu ....zo psom som bol kym si spala.....a na druhy den je to naopak :) iba malickosti
+
0
|
-
0
04.06.2015 20:20
rena
Sunny, ak to pisala zena, aspon mozete vidiet veci z jej pohladu ... ja som sa v tom nasla :D
+
2
|
-
0
14.12.2014 07:46
JA no.
Vzťah je pieskovisko spoločného dospievania. Škoda že návod na dospievanie nedostávame automaticky s maturitným vysvedčením. :-)
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
19.12.2014 08:55
Seko
Martin! Najviac ma oslovilo, ako sa úprimne a hlboko angažuješ. Žiadne pokrytectvo. Bohužiaľ, ťažko je pracovať s vlastnými pudmi a telom a ešte s úplne inou bytosťou a ešte s celým agresívnym prostredím! Gojim a dav je vraj neandertalec, zviera a rodina a žena je pod tlakom aký tu nebol a muž je limitovaný. Rodina a žena sú pod veľkým tlakom a muž v praxi nemá vačšinou šancu. Taká je prax snažiť sa každý deň od rána zas a zas. Je to vlastne drina tá romantika a kapacity sú limitované.
+
2
|
-
1
20.12.2014 11:10
milos
Kto je Gerald Rogers???? Zase amerikan, ktori nam chce hovorit co mame??? najprv nam dali "rovnopravost", zeni samozrejme na to naskocili, ale rovnopravost je cosik ine ako solen tie dobre veci ("prava") vaberat a povinosti nechat na chlapa. Aj nam to dobre padne, ked sa ta Nasa o nas postara a nie, ze mame ten dojem, ze sme tu len ako platcovia - zivitelia rodini. Ale na to bere malo ktora ohlad.A ESTE COSIK: nemas robotu, leze Ti stara na nervi, ze ju nemas.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
1
20.12.2014 11:22
milos
chem este dokoncit: Mas robotu, tak Ta opusti, lebo nie si doma lebo pracujes od vydim do nevydim.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
1
31.12.2014 17:00
Tomáš
Myšlienky sú to ľúbivé, veď lásky (v akejkoľvek forme) nikdy nie je dosť. Či a v akej miere uplatniteľné v reálnom živote, závisí od mnohých vecí - partnera/ky i vzájomnej kompatibilite s ním/ňou. Inak je to len taký motivačný článok, ktorého cieľom je radiť a radiť za každých okolností. Hm, článok akokoľvek vylučuje, že by partnerka mala/mohla sa na spoločnom šťastí spolupodieľať. Proste všetko je len na ňom.
REAGOVAŤ
+
7
|
-
1
06.01.2015 11:38
Mária
V živote len to dostaneme čo dáme.Ak manželka robí všetko preto,aby bol spokojný manžel a on jej to opláca rovnakou mincou nemôže to nefungovať.Ano,prídu i krízy,ale vtedy musí hlavne sebeckosť nabok a musí nastúpiť odpúšťanie a to čo najskôr nie zajtra,alebo ešte neskoršie hovorí sa,že nad žiadnym hnevom nech slnko nezapadá-nikto nevieme či sa dožijeme rána.Toto sa,myslím,netýka len manželov,ale nás všetkých.Preto nám všetkým želám veľa pokory,lásky,porozumenia a pevnú vieru.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
1
03.06.2015 12:44
Ludmila
teoria je jedna vec a zivot druha....mam za sebou 32 rokov manzelstva....muzi toho nie su schopni...v zivote ma vzdy zena navrch....snad len v tej siele nie
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
04.06.2015 07:17
Majkee
Všetci sú tu strašní pragmatici, nedá sa lebo spoločnosť, lebo povaha, lebo doba, emancipácia, okolnosti a neviem čo všetko ešte... Na nete koluje taký pekný obrázok a na ňom je Budha s nápisom "nebuď k***t". A o tom to celom je :P Ja osobne lásku vidím ako princíp nezištnosti, ktorý dnes bohužiaľ celkom fatálne prehráva so zištnými motívmi nášho ega (rozumej egoizmu). To je vlastne asi jediný dôvod prečo sa toľko vzťahov rozpadá tak rýchlo... Pokiaľ ale majú obaja partneri vzťah k pravde (voči sebe rovnako ako ku všetkému ostatnému) a chápu vzťah nie ako nejakú random experience ktorá sa len tak pritrafila, ale ako výsledok vedomého úsilia ktoré venujú do hlbšieho spoznávania a porozumenia toho druhého, tak to veľmi pravdepodobne bude klapať. Bod 20. - All you need is love :)
REAGOVAŤ
+
5
|
-
1
08.06.2015 10:53
Peter
Chlap(?), ktorý urobil chybu a prišiel o manželku píše, ako by to robil inak. Lenže sú to len slová. Jednak nevie, či by naozaj dokázal tak žiť a tiež nemôže zo 100% istotou tvrdiť, že by to fungovalo. Zjednodušene - ponúka niečo, čo nikdy sám nežil. A to nefunfuje. Svet, viac ako učiteľov, potrebuje svedkov. Ja som ženatý 29 rokov. Po 24 rokoch sa moje manželstvo dostalo na okraj priepasti a stačil jediný krok... Zachránila nás jediná vec (nie zložitých 20 bodov). Da nášho manželstva sme pozvali Boha a postavili ho na prvé miesto. Začal som slúžiť Bohu z lásky k nemu. A po čase som si tento princíp lásky osvojil aj vo vzťahu a v "službe" manželke. Oboch nás to zmenilo. Dnes môžem svedčiť o tom, že máme krajší vzťah ako v dobe, keď smesa brali.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
1
30.03.2016 17:13
Jitka
Amen, konečně správná reakce na celý článek!!!! Jenom Bůh může zachránit a udržet každé manželství!!!
+
0
|
-
0
09.06.2015 16:38
Nino
Sa necudujem ze tolko vztahov kape ked zeny citaju tieto romany ako od pilcherovej, ked sa z toho daco neplni vzdy je na vine chlap
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
13.07.2015 16:08
Kika
...písala žena
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
14.02.2016 21:33
vlado
a co ked nema zaujem sarozpravat
+
0
|
-
0
22.10.2016 10:58
PHk
Je to idealistická teória,ktorú stvorí nielen Američan,ale aj napr.Slovák s príslušným IQ.Prax je však iná.Takže:1.šťastné manželstvo začína výberom partnera nielen na základe hormónov,ale aj poznaním prostredia,z ktorého pochádza.A to je v dnešnej dobe,na rozdiel pred 50 rokmi veľký problém.V tej dobe sa brali páry,ktoré boli z jednej dediny(malého mesta),resp.susednej dediny,t.j.zaľúbencom otvárali oči buď rodičia,alebo babky demokratky rodičom,ktorí poznali rodiny,z ktorých pochádzali.Ak však hormóny dovolili zaľúbencom prijať dobre myslené rady,pretože,každý si z nich myslel,že toho druhého prevychová na svoj obraz a to je hlboká neskúsenosť.2.Podmienkou dobrého manželstva,nie je len vyznávanie rovnakých hodnôt,ale aj rovnaké vierovyznanie.Manželstvo totiž potrebuje tretieho,ktorý ich presahuje a vracia do plnenia Desatora cez spoveď,ak je spoveď pravdivá a úprimná.3.Je dobré predtým vidieť otca/matku vyvoleného,pretože je veľký predpoklad rovnakej vizáže, pretože začíname starnúť
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
23.10.2016 12:08
PHk
1.pokračovanie:..narodením.3.Minimálna doba tzv.chodenia (vzájomného spoznávania)je aspoň pol roka.V tomto čase je pravdepodobné,že vlastnosti dané DNA zvíťazia nad hormónmi a prejavia sa.Tiež je potrebné si vyjasniť názor na plodenie detí,aj ich počet a ako sa vyrovnajú s prípadnou neplodnosťou.4.V čase až do svadby zachovávať kresťanskú čistotu, čo slabé charaktery často nezvládnu.Veriaci partneri sú si vedomí,že je to najväčší dar,ktorý si môžu vzájomne odovzdať.Predčasné užívanie "jedného tela" môže v neskoršom období viesť k vyhoreniu vzájomnej lásky a úcty.Ak sa však tak stane,pár sa musí vziať a zobrať na seba zodpovednosť za porušenie tohto pravidla.Ináč v budúcom vzťahu s iným v úvahu prichádzajúcim partnerom,je nebezpečie neustáleho porovnávania.4.Po sobáši nesmie nikdy zapadnúť slnko nad prípadným nedorozumením vo vzťahu a pri spoločnej večernej modlitbe musí vzísť prosba o uznanie viny a odpustenie.Uvedené sa nesmie prenášať do ďalších dní.5.Pri konzumácii práva na sex sa
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
23.10.2016 22:27
PHk
Vidím, že tadeto nevie cesta k tejto téme, preto posielam moju úvahu ako súbor Word do redakcie.Je jej vecou ako ho použije.
+
0
|
-
0
23.10.2016 20:59
PHk
Prečítať si: https://blog.postoj.sk/18167/drama-pred-rokom-spravodlivosti https://www.postoj.sk/18106/jirina-prekopova-laviciari-ma-mali-za-jezibabu
REAGOVAŤ
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.