logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
Farár Maroš Kuffa
hodiny Prečítate približne za 1.5 minúty
Kto z vás videl lásku? Nikto. A predsa nepochybujeme, že existuje

Vo svätej omši sú štyri druhy modlitieb.
Ktoré? Odprosovacia, prosebná, ďakovná, oslavná. Presne v tomto poradí sú. Najprv je odprosovacia, potom prosebná, potom je vyššia od nej ďakovná, najsilnejšia je oslavná.

Svätá omša je najdokonalejší liturgický úkon, ktorým oslavujeme Boha a preto sú v nej všetky štyri modlitby. My poznáme prvé dve, veľkí svätci poznali druhé dve.

My poznáme: Bože, odpusť a Bože, daj! Daj mi dobrého muža, daj mi syna... Zabúdame na Bože, ďakujem a Bože, oslavujem ťa! A práve tieto dve druhy modlitieb nám najviac pomáhajú v duchovnom raste.

Kto z vás videl lásku? Nikto. A predsa nepochybujeme, že láska existuje. Lásku robíš viditeľnú vtedy, keď ďakuješ a dávaš. Čo najviac provokuje lásku? Láska. Ak zbadám, že to dievča ma miluje, milujem i ja ju. Ona mňa a ja ju.

Najviac provokuje lásku láska. A lásku robíš hmatateľnú a viditeľnú, keď ďakuješ a dávaš.

Jedna z mojich dievčat, narkomanka, sa ma pýtala: "Farár, prečo treba dávať?"
"Aby si mala veľké srdce..."
"A na čo mi je veľké srdce?"
"Predstav si, že si riaditeľka supermarketu. Každému nabalíš zadarmo tovar do takej veľkej tašky, s akou príde. Ty prídeš s milimetrovou taškou, a tak si odnesieš milimeter. Vtedy si hlúpa, lebo riaditeľ povedal, že môcť prísť s hocijakou taškou. Aj s litrovou.

Ak by som vedel, že budú dávať zadarmo veci, ťahal by som za sebou lodný kufor. Mám kopu detí, 150 u nás v Žakovciach, tak by som to urobil takto.

Toto sa deje pri každej svätej omši. Keď máš milimetrové srdce, odnesieš si milimeter. Keď máš litrové srdce, odnesieš si zo svätej omše liter. Ak máš hektolitrové, tak hektoliter. Keď máš cisternu, Boh ti naplní celú cisternu do plna. Na to je ti veľké srdce.

 

...

PREČÍTAJTE SI ĎALŠIE PRÍSPEVKY FARÁRA MAROŠA KUFFU

Rubrika Kazateľnica život vznikla po dohode s farárom Marošom Kuffom a jej cieľom je prinášať povzbudenie a praktické Evanjelium cez každodenné situácie (nielen) na fare v Žakovciach.

...

Ilustračná snímka: zpravy.tiscali.cz

INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
DISKUSIA (7)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
178
|
-
6
21.07.2014 11:43
moncinell
nepáči sa mi názov článku, dá sa na to pozerať aj takto: Kto z vás už videl štvorhlavého draka? Nikto. Z toho vyplýva, že nikto neverí, že existuje. Či?
REAGOVAŤ
+
3
|
-
5
26.07.2014 23:29
Zuzana
Nikto kto lasku pocitil o nej nepochybuje. Kazdy kto pocul, pocitil a dokonca aj videl Boha VIE ze existuje.
+
4
|
-
3
22.07.2014 15:12
peter
Ten príbeh s riaditeľkou obchodu nedáva zmysel. Nabudúce pred submitnutím odporúčam článok poriadne prečítať.
REAGOVAŤ
+
4
|
-
4
26.07.2014 21:26
Eva Maria
Co na tom nechápete? Přečtěte si to znovu a srdcem... Dá vám tolik, kolik buetete mít místa v tašce...to samo je o srdci... P. Kuffa velký respekt, doprovázím v modlitbě...Bůh je skrze vaše skutky oslavován..děkujeme za to, že jste.
+
3
|
-
4
26.07.2014 23:26
Zuzana
Zajtra je na svatej omsi akcia, budu rozdavat ZADARMO pokrm pre dusu. Rozumiete tomu? Pocuvajte liturgiu so zatvorenymi ocami, zabudnite na prisediacich, sustredte sa co VAM hovori Pan. A chodte domov s plnym srdcom, pokojom v dusi a hmatatelnou laskou.
+
7
|
-
3
27.07.2014 10:44
peter
Eva Mária keby si si to prečítala poriadne, tak to uvidíš aj ty. V prvej vete povie narkomanke, že je riaditeľkou obchodu a rozdáva zadarmo veci ľuďom, potom odrazu si sama ide nabrať veci, ktoré prakticky patria jej (už tu je to čudné) a v poslednej časti, keď sa dostaneme k pointe, riaditeľom obchodu zrazu nie je ona, ale niekto iný. Chápem význam, zmysel toho príbehu, ale autor to napísal veľmi zle.
+
4
|
-
5
23.07.2014 06:56
MAGDALLENA JASKOVA
ALE LASKA PREDSA EXZISTUJE...KTO JU STRETOL NEDA NA NU DOPUSTIT...DAKUJEM PAN FARAR ZA TO CO ROBITE..
REAGOVAŤ
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.