logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

U budúcich svokrovcov (príbeh so šťastným koncom :D)

Publikované: 05.02.2016 o 13:08Autor: Petra Babulíkováhodiny Prečítate približne za 2.5 minúty
Na niektoré prvé stretnutia sa skrátka nedá zabudnúť.

Na stretnutie s budúcimi svokrovcami som sa psychicky pripravovala niekoľko dní. On ako írečitý chlapík z toť neďalekej obce, ona ako elegantná pani, ktorú som stretávala v kostole, keď som ešte nechyrovala, že raz sa naše cesty stretnú... navždy.

Viem, že v takýchto situáciách je najlepšie staviť na prirodzený šarm a vtip. Žartovať však na neznámom území panelákového bytu do rytmu tikajúcich hodín, z ktorých sa vám po chvíli začnú aj oči a uši hýbať sprava doľava a naspäť (našťastie aj naspäť :D), to je občas aj na moje, niekoľkoročnou kariérou učiteľky vycibrené nervy priveľa.

Nuž a tak to bolo i v onen letný deň. Môj frajer a budúci manžel sa rozhodol, že po mesiaci vodenia sa za ruky by bolo načim ukázať ma doma. Viete, dačo, ako keď si sprejom s nápisom TESTER v drogérii navoniate chrbát ruky. Kúpim? Nekúpim? Vonia? Nevonia? Chcem, aby moje dieťa takto voňalo po zvyšok svojho života, či radšej ani nie?

Tester, to som v tomto príbehu ja. A presne tak som sa aj cítila. Rozžiarená, vyvoňaná, učesaná, čo vám budem hovoriť, ani na fotografii z prvej triedy základnej školy som nevyzerala vzornejšie (by the way, fotky zo základky, máte aspoň jednu normálnu? Ja nie :D). Namiesto aktovky som si však so sebou k svojim budúcim rodičom niesla neistú predstavu o témach, ktoré budeme preberať, a riadny kus trémy k tomu.

Frajerovi rodičia ma privítali zvedavo a nesmelo a ja som si uvedomila, že aj oni sa asi sprvu cítili ako TESTERY. Rýchlo sa však vzchopili (možno si uvedomili, že sú v početnej i územnej prevahe :D) a pán frajerov otec začal strúhať žartíky. Pani frajerova matka ho sem-tam prebodla pohľadom, najmä, ak sa pokúšal žartovať uprostred niektorej z testovacích otázok. Prvé kolo sme však úspešne zvládli a hosťujúci ma pustili z chodby do kuchyne, čo ma veľmi posmelilo.

Čo ma vzápätí dostalo späť do počiatočného stresu, bola kapustová polievka, ktorú sa rozhodli pri príležitosti nášho poznávacieho rituálu ponúkať. Možno ste pri stole distingvovanejší než ja. Kapustová polievka pre mňa totiž znamená fŕkanie a sŕkanie a, čo je najiritujúcejšie, absolútnu neschopnosť umiestniť rezance kapusty na lyžici tak, aby z nej neviseli a nekvapkali na obrus, oblečenie či len tak, do taniera. Predstava bosej nohy pána frajerovho otca, tlačiacej kapustu („to je domáca, sami sme tlačili“), mi tiež veľmi nepomohla. So svojou schopnosťou predstaviť si čokoľvek, kedykoľvek, kdekoľvek som sa nechala uniesť obrazom spomínanej nohy v mojom tanieri. Jediné, čo ma zachránilo od strápňujúceho smiechu, bola istota, že by som zároveň opľula oproti sediaceho pána otca. Na strápnenie stačilo, že som si okväckala starostlivo vybrané tričko a vyzerala ako niekto, komu ešte včera rodičia pred jedlom uväzovali na krk froté podbradník s obrázkom matriošky.

Polievku sme zvládli, kalíšok s domácim páleným som slušne odmietla a presunuli sme sa do obývačky, aby sme pokračovali v začatej debate. Otázok bolo veľa, ale čas nad tanierom s kapustou ma zocelil tak, že ani jedna ma nedostala do pomykova.

Nastal čas rozlúčiť sa. Podanie ruky bolo na pocit vrúcnejšie (ťažko povedať, či som zanechala taký dobrý dojem, alebo sa len tešili, že už konečne odídem a budú ma môcť v pokoji hodnotiť :D) a úsmevy širšie. Odchádzala som pokojná a spokojná, najedená a fľakatá, ale prijatá a pozvaná aj nabudúce.

Vo výťahu ma frajer a budúci manžel povzbudivo objal a z vlasov mi nežne prstami vybral dlhý rezanček kapusty.

INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
DISKUSIA (6)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
2
|
-
0
05.02.2016 14:04
Matúš
Výborný článok... pobavil ma. Moja manželka sa s mojou budúcou manželkou spoznali na chodbe internátu, kde som vtedy býval... toto sú príbehy na, ktoré sa aj po rok dobre spomína...
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
12.03.2016 20:49
andrej
pises ako pako ..ze moja manzelka (tvoja mama) sa stretla s mojou buducou manzelkou..este ze my inteligentni si vieme domyslat :P
+
2
|
-
1
05.02.2016 16:57
Nika
Myslím, že i kuracie stehno je jedným z testovacích jedál :D.... na to tiež nikdy nezabudnem :D
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
07.02.2016 23:28
msh
lovely čítanie
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
10.02.2016 11:20
ALA
Takto zvesela treba o rodine a rodinných rituáloch... veď aj svokrovci sú len ľudia :).
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
16.02.2016 19:50
Zita
Milujem príbehy Peti Babulíkovej :)), slzy mi tečú od smiechu... Vďaka:)
REAGOVAŤ
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.