logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Poznáte argumenty, prečo si zvoliť v referende 3 x ÁNO?

Publikované: 15.01.2015 o 20:40Autor: cesta+ / AZRhodiny Prečítate približne za 2.5 minúty
Ľudia majú právo zobrať osud svojej krajiny z rúk úradníkov do vlastných rúk.

V referende ste dostali právo povedať svoj názor na to, či

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

 

PREČO JE REFERENDUM DÔLEŽITÉ?

Referendum je o deťoch, nie je nenávistné. Je nenávisťou povedať, že manželstvo je muž + žena? Je nenávisťou povedať, že deti si stále zaslúžia otca a mamu? Je nenávisťou želať si, aby rodičia neboli zatváraní preto, že nesúhlasia s ideologickými nezmyslami pre svoje dieťa? To je láska k deťom a ich uprednostnenie pred požiadavkami dospelých, nie nenávisť. Referendum nikomu práva neberie, to priznal aj Ústavný súd, a chráni naše deti pred ohrozeniami viditeľnými v zahraničí a už aj na Slovensku.

Ďalšie problémy rodín budeme riešiť inak, lebo Ústava nám ich zakazuje riešiť v referende.

 

3X ÁNO

ÁNO otázke č. 1, lebo:

 •  Manželstvo bolo vždy medzi mužom a ženou a nikto to nespochybňoval
 •  Muž a žena sa biologicky aj psychologicky dopĺňajú
 •  Len muž a žena sú schopní splodiť dieťa a vytvoriť rodinu, v ktorej bude dieťa najlepšie prosperovať
 •  Manželstvo dáva deťom vzor lásky mamy a otca a istotu, že chcú zostať spolu
 •  Štát manželstvo zvýhodňuje pre stabilitu, ktorú deťom ponúka. Deti sú pre spoločnosť dôležitým účelom manželstva a ten pri rovnakopohlavných pároch nie je napĺňaný
 •  Ak bude manželstvom aj napríklad vzťah 2 mužov len kvôli ich citovej blízkosti, potom sa tým budú diskriminovať 3 priatelia či babička s vnučkou
 •  Manželstvu štát dal výhody, lebo všetci potrebujeme novú generáciu, ktorá sa o nás postará, keď my nebudeme vládať

ÁNO otázke č. 2., lebo:

 •  Na deťoch sa pokusy nerobia, ani krátkodobé, nieto celoživotné
 •  Dvaja muži nenahradia mamu, ani 2 či 3 ženy nenahradia otca, v deťoch to vyvolá zmätok
 •  Nikto z nás si nemyslí, že jeho mama či otec boli zbytoční
 •  Otec je od mamy odlišný a deťom odovzdávajú odlišné pohľady na svet a lásku. Rovnakopohlavný pár nemôže dieťaťu dať to, čo pár muža a ženy
 • Dieťa nie je dlh, aby si ho mohol niekto vymáhať! Neexistuje právo na dieťa a adopciu pre kohokoľvek. Existuje len právo dieťaťa na otca a mamu.
 •  Len manželstvo muža a ženy je schopné vyriešiť najlepší priestor pre výchovu detí (materská i otcovská láska a vzťahy, vzor mužskosti a ženskosti a pod.)
  - Deti sa nemajú klamať. Dieťa na biológii zistí, že nemá 2 otcov, ale musí mať mamu a otca

ÁNO otázke č. 3, lebo:

 •  Ak si rodičia neprajú, aby sa napríklad ich dcéra učila navliekať kondóm na umelohmotný penis, či sexuálny tréning pre svoje deti, nesmú byť za to potrestaní
 •  Referendum nezakazuje sexuálnu výchovu, ak ju rodičia chcú od školy a nie je proti vyučovaniu biológie
 •  Deti nepatria štátu, ale rodičom.
 •  Je prirodzené a zakotvené aj v slovenských zákonoch, že za výchovu detí sú v prvom rade zodpovední rodičia. Platí to o to viac v oblasti hodnôt a intimity.
 •  Škola má pomáhať rodičom, nemá však vnucovať deťom niečo, čo si deti alebo rodičia neželajú a čo považujú v oblasti sexuality, intimity a eutanázie za škodlivé
 •  V zahraničí sú prípady, keď boli rodičia za ochranu detí pred nevhodnou sexuálnou výchovou uväznení alebo im bol zakázaný prístup do všetkých škôl v meste akoby boli devianti
 •  Sme za výchovu k manželstvu a rodičovstvu v spolupráci  rodičia - škola, pri ktorej sa deti vo forme primeranej ich veku vedú k medziľudským vzťahom, k opravdivej láske, k chápaniu sexuality a zodpovednosti, ktorá automaticky vedie napríklad aj k ochrane pred sexuálne prenosnými chorobami

 

Snímka: AZR

DISKUSIA (21)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
21
|
-
26
16.01.2015 00:29
Daniel
Referendum nemôže byť o rodine, ak žiadna otázka nepodporuje rodinu. Účelom referenda je len ponížiť páry rovnakého pohlavia. Tak sa ich bojíte, že im treba kričať z plagátov a bilboardov a keby šlo tak aj z telky, že ich vzťahy sú vraj bezvýznamné a nezaslúžia si právnu ochranu. Referendum je proti rôznorodosti a proti deťom, ktoré homosexuáli vychovávajú!
REAGOVAŤ
+
7
|
-
6
16.01.2015 09:45
TvojOponent
Možete svoje výhrady vysvetliť? Ak chcete, aj mailom TvojOponent@gmail.com Lebo vaše výhrady už na prvý pohľad sú zcestné a zavádzajúce.
+
9
|
-
5
16.01.2015 10:52
Martin
Neviem kto pomáhal s tvorbou referendových otázok, ale každopádne sú absolútne zle naformulované, dalo by sa povedať, že tendenčne. Pokiaľ si pamätám, tak náš Ústavný súd už jedno referendum zrušil práve kvôli takejto formulácii otázok. Zachovanie právneho stavu pred referendom nemôže byť pri referendových otázkach podmienené negáciou negácie.
+
9
|
-
1
16.01.2015 12:57
elis
Daniel, prepac, ale hadam vies citat... toto je trefne na 100%: "Dieťa na biológii zistí, že nemá 2 otcov, ale musí mať mamu a otca." ...parafrazujuc ta, skor sa zda, ze niektori spoluobcania boja pocut pravdu!
+
3
|
-
2
16.01.2015 14:35
Daniel
Elis, myslím, že nikto nemá potrebu skrývať na akých základoch stojí biologické plodenie, že na vznik dieťaťa potrebujete mužskú a ženskú pohlavnú bunku. Rodina a rodičovstvo je ale to, kto je skutočným otcom/mamou tj. kto ho vychováva. To, že nemá gény po oboch/ani jednom rodičovi, neznamená, že ich vzťah rodič-dieťa je o niečo horší.
+
7
|
-
3
16.01.2015 15:13
elis
Vieme, ze tu nejde o skryvanie biologickeho vzniku zivota. Ale...ano, vec c.1: vztah rodic-dieta je dolezity, no zaroven vec c.2: detstvo+vychova v rodine ma dieta pripravit pre jeho vlastny zivot aj v zmysle vzoru pre jeho vztahy/partnerstvo/vychovu jeho deti.. kedze je pravdepodobne, ze adoptovane dieta bude heterosexualne, da sa ocakavat, ze v tomto smere bude jeho priprava absolutne nedostatocna, lebo homo-rodicia mu asi tazko budu ponukat tradicnu hetero-rodinu ako model pre jeho zivot :(
+
2
|
-
0
18.01.2015 20:58
tanija
Elis, v tom pripade je nedostatocna aj priprava, ked hetero par vychovava homo dieta, nemyslis? Ako to chces riesit? Podla mna je dolezite dieta naucit milovat vseobecne, to koho a co chce milovat sa uz rozhodne samo. Ked teba ucila mama varit, tiez nebolo podstatne naucit sa konkretne jedla, ale naucit sa vseobecny pristup.
+
14
|
-
9
16.01.2015 09:32
anonym
Dakujem za take vycerpavajuce ale strucne vysvetlenie obhajujuce referendove otazky. Chystam sa to pouzit v diskusiach s vahajucimi priatelmi. Vidim, ze je postavene na pravde a dobre pre vsetkych, aj tych, co sa teraz mylia.
REAGOVAŤ
+
4
|
-
2
17.01.2015 17:41
kathleen
Naozaj? Mne pridu tie argumenty ako vtip. Hned mi na kazdy z nich napadol aspon jeden protiargument. Takze s Alianciou nemozem suhlasit, ani keby som chcela.
+
7
|
-
7
16.01.2015 15:30
Annonnymmouss
Obmedzene myslenie...homosexuali dieta nemozeu mat lebo dieta potrebuje otca a mamu...slobodne matky/otcovia mozu byt...tam uz kompletnu rodinu netreba...
REAGOVAŤ
+
7
|
-
0
17.01.2015 12:54
July
Samozrejme, že slobodné matky/otcovia taktiež nie sú ideálnym stavom. Avšak to je dôsledok rozvodov, resp. nesprávnej výchovy k vytváraniu vzťahov. Proti tomuto sme už boj zmeškali, aj keď stále môžeme aspoň svoje deti vychovávať k zdravým vzťahom. Teraz je tu však ďalší boj - nie proti ľuďom, ale proti politike - ak ho zmeškáme, opäť na to doplatia deti podobne, ako pri povolení rozvodov. Vždy bude treba kompletnú rodinu! Ďalší dobrý článok: http://www.cestaplus.sk/pisuinde/ahref/2662
+
0
|
-
0
16.01.2015 17:46
notorickyobcan
http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/januar_2015/poznate-argumenty-preco-si-zvolit-v-referende-3x-ano Osobitne k tretej otázke, bod č. 3 a omylu: /Deti nepatria štátu, ale rodičom/... Pravda - dieťa nie je majetkom rodiča ani štátu. Disponuje základnými ľudskými a neodňateľnými právami. Na dieťati nesmie páchať násilie rodič ani štát. Štát nesmie vo vzdelávaní na deťoch páchať násilie žiadnou ideológiou ani náboženstvom. Rodič má právo na výhradu vo svedomí a dobre informovaný súhlas vo veci ob
REAGOVAŤ
+
2
|
-
1
17.01.2015 17:44
kathleen
Stat ma dietatu garantovat pravo na vzdelanie a ak dochadza k sex.zneuzitiam (aj v rodinach), ma ho preventivne poucit o sex.nasili, jeho formach a o tom, na koho sa ma dieta v pripade nudze obratit, a to nielen na zaklade vole rodicov.
+
0
|
-
0
19.01.2015 12:05
KB
kathleen, ako tato realita bude vplyvat na dieta? ako im to pomoze v zdravom vyvoji? toto im nic nepomoze, ale len znici ich idealnu predstavu a nevinnu dusu. potom sa necudujme, ked z nich vyrastu dusevne nezdrave osobnosti.
+
1
|
-
0
17.01.2015 16:12
Marek
Hmm osobne zahlasujem nie-áno-nie, nemám nič proti gejom, nežijeme v stredoveku a preto si myslím že sexuálna výchova a eutanázia sú veci ktoré by sa mali brať na vedomie (kľudne ma zlinčujte že eutanázia je nehumánna, nechať človeka umierať v bolestiach je totiž humánne až príliš :)). Jediné čo sa mi prieči je druhá otázka, nie pretože by mi vadili dané skupiny ale kvôli deťom z ktorých sa v škole stane terč šikany, deti sa radi smejú aj za banálnejšie veci ako výška či okuliare...chyba výchovy
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
17.01.2015 21:20
Katarína
Marek, tretia otázka nie je o tom, či sex. výchova "áno" alebo "nie", ale o tom, aby sex. výchova bola voliteľná a ak rodičia nesúhlasia s účasťou dieťaťa na sex. výchove, aby nemohli byť nijako potrestaní pokutou či zatknutím ako je tomu napr. v Nemecku. Viď znenie 3. otázky - nič o zákaze sex. výchovy na školách v nej nenájdeš.
+
2
|
-
0
17.01.2015 23:31
JAnet
mama je len jedna, otec tiež - obaja sú rodičia, ostatní sú iba vychovávatelia
REAGOVAŤ
+
1
|
-
1
18.01.2015 15:21
Matej
Rak mi terz podvrste ze by bolo lepsie ked by dieta zilo v rodine alkoholikov kde by bolo tyrane, nemalo co jest co si obut obliect...ako u homosexualneho paru ktori by mu vysvetlil hned od malicka ze ma inych biologickych rodicov ze oni by neboli schopny ho splodit kedze su rovnakeho pohlavia.alebo by bolo lepsie keby ho dobrali supsli do detskeho domova kde by mal o neho zaujem len homosexualny par ziadny heterosexualny... tak nech je radsej v decaku do 18? zamyslite sa ci chcete to najlepsie
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
18.01.2015 19:47
marek
na slovensku su PORADOVNIKY na adopciu deti..cize deti, ktore su v detskych domovoch su tam preto, lebo pravne sa nedaju adoptovat..nie preto, ze ich nik nechce.
+
0
|
-
0
22.01.2015 13:58
Lucia
Ja dávam 3 krát áno aj keď ani v mojom vnímaní deti doslovne nepatria ani štátu ani rodičom takže tento argument nepovažujem za najvhodnejšiu formuláciu. Každopádne za výchovu dieťaťa sú zodpovední rodičia a nie štát to je dané i právne. Nechcela by som aby sa moje deti učili v škole nejaké sexuálne techniky polohy a podobné záležitosti. K ničomu dobrému by to neviedlo. Kto súhlasí so sexuálnou výchovou tomu nebránim aby tam svoje deti poslal.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
29.01.2015 12:40
mimka
aj ja dávam 3x ano.....za výchovu sme v prvom rade zodpovední my rodičia....nechcem, aby sa deti učili o sexe v škole....kto chce aby jeho deti navštevovali sexuálnu výchovu..prosím....sloboda