logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Dušan Mesík: Kamufláž Zlého je veľmi silná

Publikované: 27.06.2017 o 14:00Autor: Zuzana Vandákováhodiny Prečítate približne za 6.5 minúty
O najčastejších klamstvách Zlého sme sa rozprávali s kňazom, ktorý sám seba charakterizuje ako „farára dedinského, ktorý trošku pričuchol k týmto veciam“. Dušan Mesík, farár farnosti Čerín.

Niektorí vnímajú Zlého ako rozprávkovú bytosť, iní ho vidia vo všetkom. Kde je pravda?

Vieme, že Boh stvoril duchovný svet, anjelov. Vzbura anjelov – cirkevní otcovia sa domnievajú, že Boh pravdepodobne ukázal anjelským bytostiam svoj plán, že Boží Syn sa má stať človekom. A práve to nebolo niektorým po vôli, lebo vyššie duchovné bytosti mali slúžiť tým nižším, telesno-duchovným. Náš fyzický svet je konečný, ale Boh a svet duchovný je nekonečný. Vo viere vnímame, že sme ponorení do duchovného sveta, kde sú duchovné bytosti – verné Bohu (anjeli) a neverné Bohu (diabli). Božie slovo, z ktorého čerpáme pravdy, nám hovorí o tom, že okolo nás sú aj padlí anjeli, ktorí sú nazývaní: nepriateľ Boží, Satan, Lucifer, starý had, diabol...

Čo patrí medzi najčastejšie klamstvá Zlého?

Kamufluje svoju existenciu: „On neexistuje. On tu nie je.“ To je jeho prvá a veľmi rafinovaná nepravda, lož. Potom môže konať s ešte väčšou účinnosťou. A tak je predstavovaný ako rozprávková bytosť, legenda, súčasť rôznych mýtov, v rámci filozofie: zlo ako nedostatok dobra... Ale tým Zlým je naozaj nepriateľ Boží, ktorý nenávidí človeka, žiarli na neho, chce ho zlikvidovať, najmä jeho večný život.

 

ZAŽÍVAME RENESANCIU VŠETKÝCH OKULTNÝCH PRAKTÍK

Akú s ním máte skúsenosť?

Ako kňaz som do toho istým spôsobom ponorený. Sú to ľudia, ktorí za mnou prichádzajú. Ak ma nepoznajú, snažia sa ospravedlniť: „Prepáčte, pán farár, ja nie som cvok, postihnutý, ale mal som takúto skúsenosť...“ Sú to veľmi negatívne veci, ktoré si sami nevedia vysvetliť, ale cítia ich, prežívajú. Útlaky, priľnutia, rôzne dotyky, nešťastia, pohyby vecí, ktoré sa samy od seba nehýbu, zvuky, šramoty... Najhoršie sú osobné dotyky, napríklad cez chlad, ovanutie, ľudia nemôžu dýchať, sú paralyzovaní. Hoci zmyslami vnímajú, nemôžu sa pohnúť, cítia, že je to duchovná bytosť, ktorá im chce uškodiť. Vnímam zlo cez ľudí, ktorých sa dotýka.

Dnes je na vzostupe okultizmus, ezoterika, New Age...

Je to strašné. Už za čias prvého kráľa Šaula boli vyhubené všetky bosorky. Ťažkých hriechom proti prvému Božiemu prikázaniu je vzývať temné sily, pýtať sa mŕtvych a podobne. Na Boží príkaz to Šaul urobil a všetky bosorky vyhubil. Ale v závere života on sám vyhľadal bosorku Endore a pýtal sa na dušu zomrelého proroka Samuela.

Dnes je renesancia všetkých týchto okultných metód – veštenie, čarovanie cez rôzne pseudovedecké ponuky – reiki, Silvova metóda, ktoré ponúkajú šťastie, uzdravenie, „požehnanie“, vyriešenie problémov... A človek, ktorý má v sebe hľadanie pravdy a smäd po lepšom živote, sa dostáva do osídel a prekliatia Zlého. Veštci, čarodejníci či iní, ktorí tieto metódy vykonávajú, to častokrát zdedili alebo sa otvorili v rôznych praktikách a sami si neuvedomujú, že sú nástrojmi Zlého.

Môžete uviesť aj nejaký príklad?

Raz som telefonoval s istou paňou, ktorá aj s manželom praktizuje vyvolávanie anjelov – ide o démonických anjelov. Nakričala na mňa, koľko kňazov k nej chodí a ako veľmi druhým pomáha. To sú zase klamstvá Zlého. A takíto ľudia zväčša veľmi ťažko zomierajú. Väčšinou majú v závere života nutkanie na samovraždu. Zlý si ich doslova zviazal ako sluhov, otrokov, a preto mnohokrát ani nevedia, že mu slúžia. Vidíme to aj v televízii, kde sú prejavy veštkýň, čarodejníc, ktoré používajú podobné symboly ako kresťania, Cirkev. A mnohí ľudia, ktorí u nich boli, hovoria: „Pán farár, mali obrázok Panny Márie aj ruženec, zapálenú sviečku!“ Kamufláž Zlého je veľmi silná. Na druhej strane, kto má v sebe Krista, kto je v milosti posväcujúcej, modlí sa, ten cíti nepokoj a vyhne sa tomu.

A ten, kto žije bez Krista?

Je vystavený veľkému prekliatiu, urieknutiu. Smrť prišla dôsledkom hriechu. Mnohé choroby, nešťastia, tragédie sú príčinou práve prekliatí, zviazaností, spolupráce so zlom, Zlým.

 

ZLÝ SĽUBUJE ĽAHŠIE A RÝCHLEJŠIE „RIEŠENIA“

Prečo sa ľudia skôr utiekajú k pomoci veštcov, okultistov?

Lebo ich viera zhasla. Viera v skutočného Boha. Oni potrebujú pomoc. Talianski biskupi asi pred dvadsiatimi rokmi vydali o tejto téme list, kde jasne hovoria, že v niektorých oblastiach Talianska je taký vzostup okultných metód, až to ohrozuje ekonomiku. Keďže sú načierno, bez licencií... Veď kto ti dá licenciu, keď si čarodejník, veštec? Je to obrovský biznis, zisk.

Možno sa k tomu skôr utiekajú preto, že je to rýchlejšie. Vieme, že k svätosti je poriadna drina. K získaniu chariziem (napríklad rozlišovania, proroctva, uzdravovania a podobne), ktoré Boh dáva, vedie náročná cesta. Človek musí mať ten dar, otvoriť sa preň, byť pokorný, dar roztrénovať a používať. Ale pri okultizme je to veľmi jednoduché. Upíšeš sa svojím spôsobom diablovi a zažívaš rôzne pseudo-uzdravenia. Satan ti uzdraví tvoju chorú ruku, o mesiac prídeš s chorou nohou, Satan ti uzdraví chorú nohu, o ďalší mesiac prídeš s chorou chrbticou, ktorá ťa bolí, aj tú ti uzdraví. Lenže problém je v tom, že choroba sa premiestňuje. Satan nelieči, neuzdravuje komplexne – ducha, dušu a telo. To je jeho finta, kamufláž. A človek si na to rýchlo zvykne.

Na čo nás Zlý najčastejšie láka?

Zvyšok rozhovoru si dočítate v zamknutej časti.

Prečítate si tiež:
- ako sa môžu dostať ľudia z osídiel Zlého?
- ako môže pôsobiť v živote mladého človeka satanistická hudba?
- ako sa môžeme chrániť pred Zlým?

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (10)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
5
|
-
0
13.06.2015 21:36
Anna k.
Je to vyborne vysvetlene.Dakujem.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
06.11.2016 13:37
milada
Áno je to pravda ja sama som si niečim podobným prešla. A vďaka kňazom som to prekonala aj ja otcom Dušanom Mesikom. Ktorý mi pomáhali sa dostať z toho ale je to veľmi ťažké ale už potom ten človek je taký nachylní na spadnute spať.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
31.05.2017 03:33
Janka
Miladka, viem presne o com hovorite. Nebyt dobrych ludi a otca Mesika, neviem, kde som. A ako by skoncil moj zivot. Bola som na hranici, velmi tenkom lade. Z osidiel ezoteriky som sa takmer nedostala. Ale boj bol tvrdy a neustale pokracuje. Vdaka svokrovcom (takmer 9 rokov modlitieb za mna) sa udiali veci a vdaka otcovi Dusanovi som mohla ist do Medzugoria. A tam sa to zacalo. Prislo pozehnanie do mojho zivota, po rokoch som zacala vnimat krasu naokolo,a zistila som,co je mat nadej!Vdaka Ti,Pane!
+
2
|
-
1
12.11.2016 14:41
Monika
Ten ktorého meno nemáme vysloviť...
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
11.05.2017 20:48
Tereza
Skutočne nárast rôznych satanových sluhov je alarmujúci. Svetské pomenovania sú alternatívne metódy.Človek žasne ako málo si ľudia vážia seba samých. Riskujú zdravie, časný i večný život, keď sa "zveria" okultistom. Súhlasím s o. Mesíkom že ak v človeku "zhasne" viera v Boha, nemá dôvod sa k nemu utiekať a tak hľadá inde. Každý veriaci má poznať Dekalóg. Hneď v 1. prikázaní sa skutočný Boh predstavuje: JA SOM PÁN BOJ TVOJ, NEBUDEŠ MAŤ INÝCH BOHOV OKREM MŇA, ABY SI SA IM KLAŇAL. KKC definuje čo tento 1. príkaz porušuje. Patria sem aj : povery, veštenie, mágia,horoskopy, rôzne "alternatívne" metódy... Kardinál Kurt Koch sa k tejto téme vyjadril: Technika veštenia sa veľmi často mení, ale sila a duch ktorý za tým stojí je ten istý. Písmo sväté, správnejšie Božie zjavenie nám dáva vedieť už na prvých stránkach o existencii satana, ako padlého anjela. Následky jeho zloby a nenávisti nesieme všetci.Čítajme PS, dajme sa poučiť Cirkvou, žime sviatostný život, to je najlepšia obrana.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
28.06.2017 08:41
Lisa
Prosím Vás v druhej otázke, nepoplietol o. Mesík trochu tzv. spánkovú paralýzu s negatívnym pôsobením diabla? (svojou otázkou nechcem spochybniť zvyšok článku, ani, že diabol na nás útočí a môže sa aj rôzne prejavovať, len mám pocit, že veľmi často sa ako vplyv diabla označujú aj bežné prírodné javy, nič nadpozemnské, avšak my sa snažíme vidieť diabla za všetkým )
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
28.06.2017 13:35
maruška
Lisa, určite nejde o spánkovú paralýzu. Ide o niečo úplne iné. Človek vníma, že sa niečo s jeho telom deje a nemôže nič preto urobiť, je úplne paralyzovaný fyzicky aj vôľovo. Satan má väčšiu moc nad našim telom ako človek sám...
+
1
|
-
0
28.06.2017 14:12
Lisa
neviem, či sa niečo takéto môže stať (alebo sa stáva) vplyvom satana či diabla.Písala som to preto že som sa veľa x stretla s tým že ľudia označovali práve spánkovú paralýzu za pôsobenie satana.Alebo tvrdili že ich "priľahla mŕtva duša" alebo že ich "prisadol diabol" mám pocit akoby sa to v ľudovej kultúre bežne tradovalo a deje sa to pomerne často.(spánková paralýza je stav medzi spánkom a bdením, kedy človek neovláda svoje telo, je paralyzovaný a nemôže sa hýbať. Má pocit tlaku na hrudi, neovláda ani svoje hlasivky, má pocit, že chce kričať ale nemôže. Často x je spojené aj s halucináciami, pocitom prítomnosti inej osoby a pocitom nebezpečenstva). Opakujem, netvrdím že pôsobenie diabla nemôže pôsobiť rovnako, či podobne, no príliš často som sa stretla s tým, že ľudia videli diabla aj tam kde nebol.Pamätám si ako to bolo predmetom našich hodín náboženstva niekoľko mesiacov vkuse ešte ked som bola na gymnáziu. P. dekan sa dlho a veľa nevysvetľoval, že nemáme vidieť diabla úplne všade.
+
0
|
-
1
29.06.2017 14:31
Fero
ďakujem :-)
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
26.09.2017 23:50
Alena
Boh nás nikdy neopustí. TO SME MY ČO HO OPÚŚŤAME.
REAGOVAŤ