logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

Exorcista Jozef Maretta: Diabol je porazený a my sme vo víťaznom tíme

Publikované: 15.06.2015 o 15:20Autor: Martin Ližičiarhodiny Prečítate približne za 13.5 minúty
Vykonáva službu exorcistu a hovorí, že je predovšetkým darcom radosti. Chcel byť smetiarom a v tejto službe dnes vyhadzuje najväčšie smeti na smetisko Božieho milosrdenstva. Cesta+ sa s ním rozprávala o tom, či sa blížia posledné časy, keď diabol zúri, či má diabol v žalúdku rodinu a manželstvo a prečo sú zlé myšlienky, sťažovanie sa či ohováranie bránou k Zlému. Exorcista Jozef Maretta.

O exorcistoch sa rozprávajú buď senzácie, alebo strašidelné príbehy. Vy hovoríte, že ste predovšetkým darca radosti. Prečo takýto titul?

Diabol zoberie človeku tie najkrajšie veci, ktoré od Boha dostal – rozum a slobodnú vôľu. Dáva mu strach, nepokoj, otroctvo. Ak človek príde o slobodu, je to od Zlého. Často zažívam, že ak prosíme Ježiša o víťazstvo, z Božej milosti prichádza späť do života človeka to, čo nám diabol ukradne.

Exorcista nie je strašidelný „vyháňač“ diabla, ale ten, čo pozýva Darcu radosti a pokoja späť na miesto, ktoré obsadil Zlý. Teším sa a radujem, že Boh ma takto používa.

Diabol vezme rozum a slobodu?

Obsadí tieto dary. Človek, ktorý je posadnutý, sa už nevie slobodne rozhodnúť. No nielen posadnutý človek, aj človek v otroctve – alkoholik, gambler, sexuálny deviant. Už to nie je o uvažovaní, či niečo chcem, alebo nechcem, ale je to podnet a reakcia naň.

 

DIABOL NENÁVIDÍ AJ TÝCH, KTORÍ ŽIJÚ ZLE

Ako sa diabol prejavuje v živote človeka?

Hovorím, že je to „päťstupňová prevodovka“. Všetci, aj Pán Ježiš, zažili pokušenie. To je prvý stupeň, ktorý zažívame všetci, pretože všetci sme pokúšaní. Po pokušení je otroctvo. Rozdiel medzi pokušením a otroctvom je v tom, že v pokušení bojujeme, no v otroctve už jedinec nebojuje. Tretí stupeň je útlak, ktorý prebieha cez vonkajšie veci (napríklad zdravotné), alebo ide o útoky na majetok či nejakú vnútornú nutkavosť, cez ktoré Zlý tlačí na jedinca. Štvrtý stupeň je preniknutie, to znamená, že diabol na nejaký čas prenikne do konania človeka. A potom je piaty stupeň, ktorý nie je častý. Posadnutosť, vláda Zlého, ktorá sa buď opakuje, alebo je stála. Je to asi desať percent z tých, ktorí za mnou prichádzajú.

O ktorý „stupeň prevodovky“ ide najčastejšie?

Najviac je tých, ktorí zažívajú pokušenie (smiech), ale exorcista pokušenie nerieši. Keď padneme, ideme na spoveď.

Spomenuli ste otroctvo a útlak, aký je medzi nimi rozdiel?

V otroctve nebojujem. Príde možnosť a siahnem po nej. Je to moja aktivita a odpoveď na ponuku. Útlak je pôsobenie Zla na moju osobu, napríklad cez infestáciu – útok na majetok – alebo cez nejakú nutkavosť, ktorú mám. Nejde tu o moju odpoveď, ale ako jedinec zažívam útok od Zlého.

Kvôli čomu sa najčastejšie deje útlak? Často sa hovorí: Diablovi sa nepáči, keď robíme dobre, tak sa snaží...

Ani nie. Nevravím, že nás diabol nemôže nenávidieť alebo nám závidieť, ale ten, kto žije v milosti posväcujúcej, koná dobro a má vzťah s Bohom ako s Víťazom, nemusí byť ničený. Nevravím, že ho diabol nebude pokúšať, ale priama úmera, že žijem dobre, a teda musím byť mučený diablom, neplatí. Diabol nenávidí aj tých, ktorí žijú zle, nemá obľúbencov. Má síce svojich služobníkov, ale nenávidí všetkých. A pre tých, ktorým naoko pomáha, je to pomoc za tvrdú mzdu – niečo, čo danému človeku ublíži.

 

POSLEDNÉ ČASY BY MALI ŽIŤ VŠETCI

Pýtajú sa vás ľudia často, či diabol existuje?

Na besedách áno. Ale tí, ktorí prichádzajú do mojej kancelárie – tí nie, tí majú skúsenosť. (Úsmev.)

Čo odpoviete tým na besedách?

Poviem, že diabol je stvorený anjel, ktorý padol. Ak niekto vníma Stvoriteľa, nemal by mať problém s existenciou diabla. Máme tiež Bibliu a tam je o diablovi napísané viac ako o Cirkvi. A vieme, že Cirkev existuje. V teológii sa síce kedysi objavili názory, že diabol neexistuje, že Pán Ježiš sa len prispôsobil rečami danej dobe. Ale postupne sa objavili pravdy a články z Druhého vatikánskeho koncilu a náuka pápežov tieto špekulatívne teórie odsúdila.

Častý je názor, že diabol zúri a sú tu posledné časy, keď šelma besnie. Ako sa na to pozeráte z pohľadu exorcistu?

Odpoveď sa dočítate v zamknutej časti článku. Ďakujeme, že nás podporujete cez predplatné.

Dozviete sa tiež:
- Čo z toho diabol má, že pokúša ľudí?
- Útočí najčastejšie diabol na rodiny a manželstvá? Nebojí sa o svoju manželku a deti?
- Prečo je treba si dávať pozor na sťažovanie a ohováranie?
- Koľko exorcistov má Slovensko?
- Aký bol jeho najťažší prípad?
- Stretol sa otec Maretta už s rímskym exorcistom pátrom Amorthom?

 

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (10)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
11
|
-
1
17.06.2015 01:23
Eva Z.
Tento Človek je úžasný!! Mala som možnosť Ho počúvať,hovoriť s Ním a myslim,ze rozhodne nikdy nezabudnem.Čarovná osobnosť!! Naozaj želám iba to najlepšie, pevné zdravíčko a úspechy.
REAGOVAŤ
+
8
|
-
2
17.06.2015 11:46
terezia
Dakujem Bohu ze nam dava takych knazov.o.Jozef bud mocne pozehnany.
+
0
|
-
2
18.02.2016 10:25
Jana
Dobry den, chcela by som sa spytat,ci sa da na pana Marettu nejako kontaktovat. Dakujem Jana
REAGOVAŤ
+
4
|
-
2
13.04.2016 18:49
lubomir
riadna capina,ako v stredoveku
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
13.06.2016 06:03
lubica
pokladate to za capinu , to znamená že nemate skusenost , skutočnu skusenost, inak by ste to nemohol napísat.. O Marettu poznám osobne a je velmi vzácny človek. Nezažil ste asi ako vám okolo hlavy lietaju predmety ako niekto vypluje 10 kilo klincov a vselicoho , ako niekto niekoho uriekol a podobne nie su to rozprávky žial mám s tým osobnú skusenost...
+
2
|
-
0
14.06.2016 17:08
lub
Lubomír prepáč to nie je nžiadná capina.nebojíš sa pána?
+
3
|
-
1
15.06.2016 20:59
Sona
Neviem naco to teda citas.Si vyberaj stranky kde ta veci zaujimaju.Takych mam najradsej, ze su niekde , kde sa im nepaci.Mas slobodnu vôlu, aby si si vybral
+
0
|
-
0
18.05.2017 10:34
Job 22
Sona kazdy ma slobodnu volu sa vyjadrit tak ju neber ostatnim ludom lebo bude aj tebe zobrana a lubu kazdy ma pravo neverit lebo slepa vera nieje dobra aLubica ak ste zazili vyhananie Dabla osobne tak by ste o tom nerospravali a nechvalili sa a niaku skusenost s tim nemate....
+
0
|
-
1
15.06.2016 11:39
Ludmila
Ako sa mozem s nim skontaktovat?
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
16.06.2016 09:15
Lubomir
Skrze svojho knaza v meste alebo v obci pozehnany den