logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA

AKO NA TO? Modlitba za vnútorné uzdravenie

Publikované: 06.08.2017 o 08:00Autor: Mária Kohutiarováhodiny Prečítate približne za 4 minúty
Ak sme prešli kroky, ktoré majú napomáhať uzdravenie našej duše či duše niekoho iného, dôležitou súčasťou tohto procesu je aj modlitba za uzdravenie vnútorných zranení a všetkých ich fyzických, emocionálnych, psychických a iných prejavov. Netreba zabúdať, že každý, kto potrebuje uzdravenie, potrebuje iný čas a trpezlivé sprevádzanie na ceste k zdravej duši.

Existuje určite množstvo modlitieb za uzdravenie – my vám chceme ponúknuť praktickú formu podľa knihy Ježiš, môj uzdravovateľ, ktorou sa modlí Elias Vella, známy svojimi prednáškami, publikačnou činnosťou a samozrejme aj skúsenosťami z takéhoto uzdravovania.

Podľa neho je modlitba za uzdravenie piatym druhom modlitby – a to modlitbou služby popri modlitbe chvály, vďaky, prosby a adorácie.

Kto a ako sa má modliť

Ten či tí, čo sa modlia, musia mať vieru v uzdravenie – aj keď možno človek, za ktorého sa modlia, pochybuje alebo v uzdravenie nemusí celkom veriť. Modlitbu teda majú viesť ľudia, ktorí veria, že Boh je mocný a majú s tým skúsenosť. Dôležitým slovným spojením má byť: „Ak je to tvoja vôľa“ – pretože sa predpokladá, že Bohu v jeho vôli záleží na uzdravení a zároveň je to akt odovzdania sa do jeho všemohúcej lásky. Zodpovednosť za uzdravenie má Boh, nie my. Modlitba nie je neúspešná, ak nepríde hneď uzdravenie a my nie sme za ňu zodpovední – len Boh má iný plán a iný čas pre tohto človeka.

V tomto duchu má byť vedená modlitba: v duchu Božieho plánu s týmto človekom a v mene Ježiš. Tí, čo sa modlia, nemusia byť dokonalí – ale majú byť na ceste dokonalosti. Ak by sme čakali na ozajstných svätcov, nemohol by sa za uzdravenie modliť nikto. Modlitba bude natoľko silná pred Bohom, nakoľko sme my blízko Bohu a žijeme život podľa jeho slov. Modlitba uzdravenia nakoniec neprináša uzdravenie len tým, za ktorých sa modlí modlitebný tím – ale uzdravuje znovu a každý raz aj každého jedného, kto sa modlí za uzdravenie.

Pripraviť sa na modlitbu

 

 

Zvyšok článku je v zamknutej časti. Existujeme vďaka predplatiteľom!

Zvyšok článku je prístupný iba predplatiteľom. Staňte sa našim predplatiteľom a získajte aj iné výhody.
Informácie o predplatnom na www.cestaplus.sk/predplatne.

cesta+

V prípade, že ste prihlásený v konte a článok sa neodomkne, odporúčame vymazať údaje cookie zo svojho prehliadača.
DISKUSIA (1)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
3
|
-
3
06.08.2017 21:31
čím ho mám vyplniť
ak už aj na modlidbe za uzdravenie niekto zarába, tak nemáím slov
REAGOVAŤ