logo
konto fb rss email
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
INZERCIA
MUDr. Miroslav Mikolášik, europoslanec
hodiny Prečítate približne za 3 minúty
O čom by mal byť Deň počatého dieťaťa?

Tisíce každoročne zabitých nenarodených detí robia z 25. marca - Dňa počatého dieťaťa - smutný deň, len ďalšiu pamiatku zosnulých. Nedávno som si vypočul príbeh, ktorý ma donútil začať o ňom rozmýšľať aj inak a pýtať sa, prečo v deň, ktorému sme dali taký krásny názov, myslíme len na matky, čo svojim deťom nedali šancu narodiť sa, berú ich ako zhluk buniek, hoci ultrazvuk už v siedmom týždni dokáže celú ambulanciu naplniť hlasným tlkotom detského srdiečka.

Prečo deň s takým vznešeným menom nie je oslavou odvážnych mamičiek, ktoré svoje dieťa bránia a sú preň ochotné zniesť čokoľvek a sú zaň ochotné bojovať proti celému svetu? Ako v spomínanom príbehu, kde si budúca mamička prešla doslova krížovú cestu len preto, že nepotrebovala vedieť, či jej dieťa bude zdravé alebo postihnuté. Prijala by ho tak či tak.

„Doktorka mi však akosi automaticky napísala žiadanku na krvný triple test, ktorý vyčísluje pravdepodobnosť výskytu niektorých ochorení, a keď som jej veľmi pokojne povedala, že oň nemám záujem, lebo som vedela, že by ma na základe tých nepresných čísel nútili k potratu, zaútočila na mňa aj so sestričkou urážkami a otázkami, či si uvedomujem, čo je to starostlivosť o postihnuté dieťa a či som si taká istá, že by som ho potom nedala do ústavu. A lekár, ku ktorému som išla o pár týždňov na ultrazvuk, mi nielenže vynadal, či som sa nezbláznila, ale ešte sa aj vyhrážal tým, že by ma najradšej ani nevyšetril. A ani tým to neskončilo.“

 

SPOMINANÝ TEST JE ZASTARARANÝ

Na jednej strane som si uvedomil, že presne statočnosť takýchto matiek by mala mať svoj sviatok, na druhej absurdnosť situácie, ktorá poukazuje na to, kam až došlo uzákonenie potratov. Toto je to právo voľby pre ženu, za ktoré bojujú liberáli? Alebo právo voľby platí len vtedy, keď je jeho výsledkom „nie životu“? Nehovoriac o tom, že práve spomínaný test je už podľa mnohých odborníkov zastaraný a každý rok vydesí stovky žien zbytočne.

Podľa zverejnenej štatistiky z dvadsiatich matiek, ktorým triple test ukázal pozitívny výsledok na Downov syndróm, v skutočnosti dieťatko s týmto postihnutím čakala iba jedna jediná. Kvôli tejto päťpercentnej pravdepodobnosti však pri umelých potratoch zomreli a zomierajú stovky úplne zdravých detí, pretože len málo vystrašených a vystresovaných rodičov malo silu odolať lekárovmu presviedčaniu, že "majú byť zodpovední – veď sa predsa nechcú celý život trápiť“.

V marci 2007 šokoval Taliansko prípad z nemocnice Meyer vo Florencii, kde jedna z matiek podobnému nátlaku podľahla a pre potrat sa rozhodla kvôli predpokladanému poškodeniu tráviacej sústavy jej dieťaťa. To však po vykonaní abortu v 22. týždni tak bojovalo o život, že bolo následne resuscitované. Navyše žiadne poškodenie nemalo. Vážilo síce len 500 gramov, ale neuveriteľne chcelo žiť. Pýtam sa, ako inak nám ešte deti majú dať najavo, že či ich zabijeme v tele matky alebo mimo neho, je úplne jedno?

 

KVALITNÝ ŽIVOT

To, že sa v staroveku otcovi priznávalo právo neprijať nemluvňa a nechať ho zahynúť alebo to, že fašizmus posielal postihnuté deti do plynu, dnes považujeme za zločin proti ľudskosti. Nie je dôvod sa báť, že z pohľadu budúcich generácií skončíme v rovnakej kategórii za to, čo s nenarodenými deťmi robíme dnes, hoci k tomu máme medicínske argumenty a  ešte aj dobre znejúci dôvod - kvalita života? K nej vraj ťažkosti nepatria. Čo to však môže znamenať rozmenené na drobné?

Veronika prišla na svet s rázštepom chrbtice. Bez okamžitej operácie by nebola prežila ani deň. Jej mame však lekári radili, aby zvážila, či ju radšej nenechá v pokoji zaspať. Bol to šok. Nedokázala pochopiť, že od nej čakajú niečo také - nechať svoje dieťa zomrieť! Odmietla a z toho dievčatka vyrástla paralympijská medailistka Veronika Vadovičová.

Nie ona má nekvalitný život. To my ho budeme mať, ak v tomto budeme nasledovať Severnú Kóreu, ktorá v snahe dosiahnuť maximálne zdravú populáciu ako na bežiacom páse programovo likviduje počaté deti aj s tým najmenším podozrením na poškodenie. Pritom vieme, že práve tam vládne preukázateľne chorý režim. Toto chceme?

 

Ilustračná snímka: najmama.aktuality.sk

INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.
DISKUSIA (22)
PRIDAŤ NÁZOR
Pravidlá diskusie
+
3
|
-
0
23.03.2014 20:05
Kovacova Anna
Veľmi závažný údaj štatistiky, že z dvadsiatich matiek, ktorým test ukazoval pozitívny výsledok na Downov syndróm, bolo postihnuté len jedno. V nedávnej dobe som v blízkom okolí natrafila na tri páry, ktorým "hrozilo dieťa s Downom" a napokon bolo zdravé. Päťpercentná pravdepodobnosť - a toľko vystresovaných mladých rodičov!!!
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
25.03.2014 00:55
maria
počas času, ktorý sprevádzam ženy a priateľky v takýchto situáciách, sa potvrdilo len jedno jediné dieťatko s Down syndromom... a aj tak je to také nádherné dieťa, že jeho mama hovorí o Agátke ako o magnete pre okoloidúcich... ale všetky ostatné "zaručené diagnózy" postihnutia dieťatka boli nepravdivé... a tak je svet bohatší o statočné, odvážne mamy a zdravé deti...
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
25.03.2014 18:40
Mária Dubovská
Ďakujem Vám, pán europoslanec Mikolášik, za tento Váš postoj k ešte nenarodenému životu. Som rada, že hájite rodinu, jej práva a život ešte nenarodého človeka, aj na pôde Európskeho parlamentu. V nastávajúcich voľbách do Európskeho parlamentu máme vo Vás pro life kandidáta.:-)
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
25.03.2014 19:51
Kyselová Mária
Ďakujem za tento článok.... Neviem aký krvný test mala robený moja neter pred niekoľkými rokmi, no podľa jeho výsledku mala navrhnuté vyšetrenie plodovej vody pre podozrenie na Dawnov syndróm.Odmietla ho,chcela chrániť plod za každú cenu.Rozhodla sa prijať svoje dieťa s akýmkoľvek postihnutím. Narodilo sa zdravé a nádherné dievčatko.Je nádherná .... Bohu vďaka za matku a otca za ich áno pre život
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
25.03.2014 20:51
Zdenka
Dakujem Vam za tento povzbudzujuci clanok, aj ja patrim medzi tie, ktorym vysledky triple testu signalizovali zvysene riziko downovho syndromu. Tiez som sa stretla s nepochopenim u lekara a zdravotnej sestry, ked som odmietla odber plodovej vody s vysvetlenim, ze nepotrebujeme dopredu vediet, ci nase dieta bude alebo nebude mat downov syndrom. Narodil sa nam krasny zdravy chlapcek. Mam dalsie 2 kamaratky, ktore mali tiez zle vysledky tohto testu a narodili sa im zdrave deti...
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
25.03.2014 21:16
Marian Šuba
Ako učiteľ SŠ sa stretávam aj v učebniciach s textom obhajujúcim "právo" ženy na potrat. Je to tam napísané jednou vetou a tak zostáva na vyučujúcom ako túto vetu vysvetlí. A kolegyne často podliehajú "svojmu právu" a toto obhajujú dokonca aj kresťanky. Chcem povzbudiť všetky ženy, s tendenciou podľahnúť tomuto "právu", aby odhodili svoj egoizmus a sebectvo. Lebo k tomu vyzýva toto "právo". Veď ide o jej život. Čo tam po dieťati. Obdivujem Vás, milé prispievateľky, a vážim si Váš postoj.
REAGOVAŤ
+
3
|
-
0
25.03.2014 21:23
Anna
Vážený pán europoslanec Mikolášik,som veľmi rada,že máme v parlamente aj takéto zastúpenie,kde vládne ešte zdravý rozum a pravé hodnoty života.Kiežby sme mali viac takýchto zastupiteľov .Ďakujem Bohu za Vás a Vám za postoj Za život a rodinu.Budem rada,keď v tom budete pokračovať,preto budem na to myslieť vo voľbách.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
26.03.2014 07:20
Slavomír
Ďakujem Vám pán Mikolášik za Váš postoj k hodnotám života. Ďakujem Vám za tento článok k dňu počatého dieťaťa. Ďakujem Vám za Vaše hlasovania v európskom parlamente za život a za rodiny . Ďakujem.
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
26.03.2014 09:29
Žofia
Aj ja sa pripájam Zaslúžite si veľké Ďakujem
+
2
|
-
0
26.03.2014 09:21
František
Veľké ´dakujem
REAGOVAŤ
+
2
|
-
0
26.03.2014 10:13
Terézia Kužmová
Dcéra po 11 rokoch konečne otehotnela,bola to veľká radosť,avšak netrvala dlho.V treťom mesiaci tehotenstva robili dcére testy ako každej inej žene.Vtedy dcéra mala 35 rokov ,aj zať a to bol jeden faktor rizika.Povedali,že dieťa sa narodí s Downovým SY a ráštepom chrbtice.Bol to ŠOK!Doporučili jej ďalšie vyšetrenia a testy,ktoré dcéra odmietla a kategoricky aj interrupciu.V úzkosti a vierou v Božiu milosť sme očakávali bábätko. Narodilo sa zdravé,múdre a hyperaktívne dieťa.Má už 6 rokov!!!
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
26.03.2014 13:29
Ada
ĎAKUJEM
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
26.03.2014 16:45
Blanka
Vďaka za tieto slová na zamyslenie, ale aj podporu a plodnú diskusiu. Vďaka matkám, ktoré hrdinsky bojujú o život svojich detí, vďaka všetkým, ktorým záleží na ľudskom živote, robia všetko preto a neboja sa možných ťažkostí. Nie je to jednoduché, ale možné, ak sa budeme v týchto aktivitách vzájomne podporovať. Kiež máme čím viac občanov, ktorí si uvedomujú svoju zodpovednosť za ľudské životy.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
26.03.2014 21:35
Andrea Ballonová
Ďakujem Vám pán Mikolášik za Vašu ľudskosť a snahu brániť ľudský život, ktorý považujem za najväčší dar od Boha. Chcem odkázať všetkým ľuďom, ktorí si tento dar nevážia a ľahkovážne k nemu pristupujú a čo je najhoršie - stavajú sa do pozície Boha, ktorá im nepatrí a tým sa pripodobňujú satanovi. Nech si každý uvedomí, že kto je za život je na strane Boha (Lásky) a kto je za smrť, ten je na strane satana (Zlého). Nič medzi tým neexistuje...Tiež som odmietla Triple test a mám krásnu ZDRAVÚ dcérku.
REAGOVAŤ
+
1
|
-
0
26.03.2014 23:20
Mariana
Veľmi pekne a pravdivo ste to napísali.
+
0
|
-
0
26.03.2014 23:17
Mariana
Chcem sa poďakovať p. Mikoláškovi, kde upozurňuje na tieto skutočnosti a je zástancom života a rodiny. Vďaka Bohu, že ešte žijú takýto ľudia. Ano, aj ja som už prečítala xy prípadov, keď lekári diagnostikovali poškodený plod a narodilo sa zdravé dieťa. Je na zamyslenie, či sú to lekári alebo kati. Je to smutné.Za druhé si myslím, že je to nedostatok lásky a že už od detstva nepripravujú aj v škole deti, že dieťa je Boží dar, ktorý treba ochraňovať a neskonale milovať,podobne rodiny.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
27.03.2014 04:48
Tatiana
Váž. pán Mikolášik,ďakujem Vám za Váš názor.Veľa sa zamýšľam nad ľuďmi,ktorí ,,vraj pomáhajú ženám".Po osobných skúsenostiach som pochopila,že to ONI sú tí chorí ľudia.Že mnohí z nich,našťastie nie všetci(sú medzi nimi i normálni ľudia,čo majú ešte svedomie),páchajú na ženách nepredstaviteľné násilie.Majú choré svedomie a strašný prístup k ženám a k ich deťom.Tam treba naozaj robiť duchovnú obnovu.Alebo ich začať z tejto práce nemilosrdne vyhadzovať a dať tam ľudí,ktorí nebudú iných pohoršovať.
+
0
|
-
1
27.03.2014 11:02
Jakub Koncek
Ďakujem Vám pán Mikolášik za Váš postoj k hodnotám života, ya Va3e hlasovanie a h8jenie hodnôt v europarlamente i za tento článok k dňu počatého dieťaťa.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
1
27.03.2014 15:44
Eva
Vďaka Pánu Bohu, za Vaše názory, ktoré presadzujete. V našej rodine na tento Veľký deň už niekoľko rokov čakáme. Ale modlím sa a verím, že sa moja dcéra a zať tohto Dňa dočkajú s Božou pomocou.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
30.03.2014 13:38
Drahomira
Vďaka a veľa síl.
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
31.03.2014 13:13
mirka
ja som si ten triple test nedala urobit.. vedela som, ze moje dieta je zdrave a basta..
REAGOVAŤ
+
0
|
-
0
02.04.2014 10:40
Patrik
Dakujem za článok. Je potrebné, aby ich bolo viac a dostali sa ku každému občanovi SR.
REAGOVAŤ
INZERCIA
GOOGLE REKLAMA: Ak sa Vám zdá reklama nevhodná pre náš portál, pošlite nám, prosím, jej link.